IV Michalickie czuwanie na Jasnej Górze

michalitki-plBłogosławiona Noc czuwania na Jasnej Górze 18/19 listopada. Słychać w niej było echo słów pieśni powstałej na Rok Miłosierdzia:”Łaski dziś dane, nie wrócą więcej, udziel nam Ducha Czuwania. Oddałeś życie za owce swoje, tylko TYŚ jeden owczarni Panem (…)

To już po raz IV Rodzina Michalicka pod przewodnictwem swych przełożonych generalnych: O. Dariusza Wilka i M. Nataneli Bednarczyk zebrała się na Jasnej Górze, aby całą noc nadsłuchiwać „co mówi Duch do Kościołów” w obecności Jasnogórskiej Matki Miłosierdzia. Intencje czuwania wyznaczały wydarzenia: kończący się Rok Miłosierdzia, ŚDM, przyjęcie Chrystusa, jako Króla i Pana w naszym narodzie oraz duch wdzięczności za łaskę powołań do zgromadzeń michalickich i pokorna prośba o nowych robotników w markiewiczowskiej winnicy.

W czuwaniu towarzyszył nam pasterz diecezji przemyskiej ks. bp. Stanisław Jamrozek, który w konferencji o godz. 22.00 odsłaniał przed słuchającymi biblijną głębię Miłosiernego Ojca i popierał ją osobistym doświadczeniem w duszpasterskich spotkaniach ze świadkami miłosierdzia. Podkreślał też dzieła miłosierdzia prowadzone przez michalitki i michalitów. W środku nocy ks. Biskup Stanisław przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię.

W czuwanie wpisywała się harmonia pieśni i modlitwy prowadzona przez różne grupy Rodziny Michalickiej: zarówno przez młodzież zakonną z formacji obydwu zgromadzeń: z Krakowa i Miejsca Piastowego, jak również przez osoby świeckie związane z duchowością michalicką: min. Wspolnotę Niewiast „Mi-ka-El”, Stowarzyszenie „Nie bądź obojętny”, Czcieli św. Michała z Przytyka,Wołomina i Nowej Słupi…

Wielorakie intencje, z jakimi przybyli tu pielgrzymi zostały oplecione dwoma częściami różańca, adoracją Najświętszego Sakramentu, śpiewaną Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dziękując Jezusowi – Królowi Miłosierdzia za Jego otwarte Serce, ratujące nas grzeszników, przełożeni generalni powierzyli naród polski i Rodzinę Michalicką Jedynemu Panu i Królowi. Godziną Czytań i wygłoszonym Słowem przez ks. Marcina Kałwika, csma, zostało zakończone czuwanie, dzięki któremu mogliśmy zamknąć w Niepokalanym Sercu Maryi owoce Roku Miłosierdzia.

Zabieramy ze sobą przekonanie, że Bóg nie męczy się przebaczeniem, a my pragniemy, by nasze nogi, ręce i serce były bogate Jego miłosierdziem.

Przełożeni Generalni wyrazili wdzięczność referentom powołaniowym: s. Agnieszce Zych i ks. Krzysztofowi Szaremu za trud organizacji, jak również wszystkim, którzy czynnie tworzyli tę błogosławioną noc. Niech Bóg – Ojciec Miłosierdzia odbierze chwałę w każdym uczynku miłosierdzia.

V Czuwanie na Jasnej Górze zostało już zapowiedziane na noc 10/11 listopada 2017 r. Rozstając się z tym cudownym miejscem, niektórzy z pielegrzymów udali się jeszcze do Łagiewnik, aby razem z Pasterzami Kościoła i Władzami Państwa przyjąć Jezusa jako Króla i Pana i poddać Jemu wszystkie przestrzenie swego życia.

s. Leonia Przybyło – www.michalitki.pl