Jasna Góra błaga o pokój

RVWobec zaostrzającego się konfliktu we wschodniej Ukrainie i w innych miejscach na świecie paulini z Jasnej Góry wzywają wiernych do szczególnej modlitwy o pokój i zaprzestanie prześladowania chrześcijan. Od I Niedzieli Wielkiego Postu każdego dnia po Mszy św. za Ojczyznę o godz. 15.30 w kaplicy Matki Bożej śpiewne będą suplikacje.

Jak podkreślił o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry wobec eskalacji konfliktów we wszystkich zapalnych miejscach świata potrzebne jest szczególne wołanie do Boga:

„ta modlitwa suplikacjami będzie naszym wyrazem solidarności z tymi, którzy doświadczają tego nieszczęścia jakim jest wojna, jakim jest ból, cierpienie związane z zagrożeniem życia”.

Ta modlitwa jest dla nas bardzo ważna i bardzo nam potrzebna – przyznają Ukraińcy, którzy nawiedzają Jasną Górę. Ks. Rusłan Demczuk za wszelkie wsparcie dziękuje Polakom: „Ta modlitwa i wsparcie dla nas jest bardzo potrzebna. To problem i tragedia całego narodu ukraińskiego nie tylko Donbasu i Ugańska. jesteśmy wdzięczni braciom paulinom i za każdą modlitwę, za każdy gest jedności i współpracy z nami wam wszystkim dziękujemy”.

Paulini szczególną modlitwą otaczają także swych współbraci posługujących na Ukrainie a zwłaszcza o. Pawła, który jak wielu kapłanów pozostaje wierny tradycji nieopuszczania klasztoru i parafii w chwilach zagrożenia i nadal pozostaje w Mariupolu.

Mszę św. i suplikacje o pokój dla świata transmituje Radio „Jasna Góra”, także w Internecie.

I. Tyras, Jasna Góra     

Za: Radio Watykańskie