Jasna Góra: Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich

Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich trwa we wtorek, 10 kwietnia na Jasnej Górze. Spotkanie odbywa się w nowo wyremontowanej Sali Papieskiej. Ważnymi zagadnieniami tegorocznej Konferencji są m.in. temat RODO czyli nowych unijnych rozporządzeń dotyczących ochrony danych osobowych, a także jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nad przebiegiem spotkania czuwają: ks. Zenon Latawiec, przewodniczący Rady Szkół Katolickich, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz s. Maksymiliana Wojnar, sekretarz Rady Szkół Katolickich w Polsce.

„Spotykamy się na Jasnej Górze, na kolejnej Konferencji Dyrektorów Szkół Katolickich, która to konferencja ma nam przede wszystkim przybliżyć zmiany reformy, w trakcie której jesteśmy. Poznajemy pewne rzeczy, zgłębiamy i chcemy je właściwie wdrożyć w naszych szkołach. Mamy wiele obaw, takich czy innych, dlatego ta konferencja jest na stałe w naszym kalendarzu” – mówi ks. Zenon Latawiec.

„Jednym z bardzo ważnych elementów tej konferencji jest wystąpienie pani Magdaleny Borowik, która będzie nam mówić o RODO, ponieważ w tym roku, od maja rozporządzenie unijne o ochronie danych osobowych będzie już obowiązywać, które w jakiś sposób wymusza pewne rzeczy i wręcz zagraża wysokimi karami, jeżeli nie będzie realizowana ta polityka ochrony danych osobowych – wyjaśnia ks. Zenon Latawiec – Poprosiliśmy panią, żeby nam przybliżyła to zagadnienie, ponieważ chcemy być w prawie i normalnie uczestniczyć w tej rzeczywistości, która jest kreowana”.

„Będzie też konferencja ks. Tomasza Chrzana, bo trudno pominąć takie wydarzenie jak 100-lecie odzyskania niepodległości, konferencja nt. ‘Stolica Apostolska wobec sprawy niepodległości Polski, 1772-1918’. Chcemy w nurcie przeżywania tej rocznicy zgłębiać historię Polski” – mówi przewodniczący Rady Szkół Katolickich.

O godz. 12.35 została odprawiona Msza św. w jasnogórskiej bazylice. Eucharystii przewodniczył ks. Zenon Latawiec, a homilię wygłosił ks. Arkadiusz Ćwikliński.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / mn

Za: www.jasnagora.com