Home WiadomościZ kraju Jasna Góra: Modlitwa za tych, co wyemigrowali

Jasna Góra: Modlitwa za tych, co wyemigrowali

Redakcja

Jasnogórska noc czuwania w intencji Polonii świata i jej duszpasterzy trwa na Jasnej Górze z piątku na sobotę – 18/19 listopada. 28-me już z kolei jasnogórskie spotkanie zorganizowali księża z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. W modlitwie za Polaków rozsianych po całym świecie bierze udział ponad 1,6 tys. osób. Spotkaniu przyświeca hasło: „Rodacy, strzeżcie się niewiary i jej propagandy!” (z przemówienia radiowego sł. Bożego kard. A. Hlonda w dn. 28 września 1939 r.)

Szczególną modlitwą zostali otoczeni ci, którzy w ostatnich latach wyjechali, aby za granicą szukać swojego szczęścia i lepszych warunków życia.

Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej to zgromadzenie zakonne założone przez kard. Augusta Hlonda 8 września 1932 roku. W sposób szczególny członkowie Towarzystwa włączają się w apostolstwo na rzecz rodaków przebywających poza granicami państwa polskiego.

Na jasnogórskie spotkanie przyjechali pielgrzymi m.in. z Niemiec, Węgier, Białorusi i Ukrainy. Obecni są księża i klerycy ze zgromadzenia chrystusowców, ich bliscy i przyjaciele, siostry ze zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla, wierni z parafii prowadzonych przez chrystusowców, a także osoby z całej Polski, które modlą się za swoich bliskich, przebywających za granicą.

Jasnogórskie spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Sali o. Kordeckiego. Po części oficjalnej, będzie miał miejsce koncert Marcina Stycznia – wokalisty, kompozytora, autora tekstów. O godz. 20.00 pielgrzymi zbiorą się w Kaplicy Matki Bożej, gdzie zostaną powitani przez gospodarzy miejsca – ojców paulinów. Modlitwę różańcową poprowadzą nowicjusze Towarzystwa Chrystusowego z Mórkowa k/ Leszna. Modlitwie Apelu Jasnogórskiego ma przewodniczyć ks. Wiesław Wójcik TChr, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego. Po Apelu trwać będzie modlitwa w intencjach duszpasterstwa polonijnego i o nowe powołania, prowadzona przez kleryków Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego z Poznania. O północy Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć ma ks. Ryszard Głowacki, Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego. Aż do rana trwac będzie na Jasnej Górze modlitwa w intencji Polonii świata i jej duszpasterzy. Nabożeństwo za Ojczyznę poprowadzi duszpasterstwo młodzieżowe z Niemiec, nabożeństwo za rodziny doświadczone rozłąką emigracyjną – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie Szczecińskim. Drogę Krzyżową na zakończenie modlitwy poprowadzą pielgrzymi z Ukrainy.

Zarówno piątkowy Apel Jasnogórski, jak i Msza św. sprawowana o północy, będą transmitowane przez TV Trwam, Radio „Maryja” i Radio Jasna Góra. Czuwanie jest transmitowane na cały świat również za pośrednictwem strony internetowej: www.czuwanie.chrystusowcy.pl przez Radio „Jasna Góra”. Także na stronie internetowej Biura Prasowego Jasnej Góry trwać będzie transmisja od godz. 20.00 do zakończenia czuwania – www.jasnagora.com.

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda