Home WiadomościZ kraju Jasna Góra oczekuje na przyjazd Papieża Franciszka

Jasna Góra oczekuje na przyjazd Papieża Franciszka

Redakcja

RVDokładnie za miesiąc, 28 lipca, Papież Franciszek przybędzie w pielgrzymce na Jasną Górę. Tutaj odbędą się główne narodowe  uroczystości dziękczynne w 1050. rocznicę chrztu Polski. Do udziału w nich zaproszeni są wszyscy, także Polonia z całego świata. Do uczestnictwa w papieskiej Mszy nie są przewidywane żadne bilety wstępu ani wejściówki.

W Sanktuarium trwa wielkie oczekiwanie, które upływa przede wszystkim na modlitwie. Dla Papieża przygotowywany jest już specjalny dar duchowy. To nowenna nocnych czuwań przed Cudownym Obrazem Matki Bożej – podkreślił przeor klasztoru o. Marian Waligóra: „Chcemy tą modlitwą czuwań nocnych objąć wszystkie intencje Papieża: i to, co będzie miało miejsce w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, i to, co będzie miało miejsce tutaj na Jasnej Górze, jak też w innych miejscach, które Papież odwiedzi”.

Czuwania w intencji Papieża i owoców jego pielgrzymki do Polski rozpoczną się 18 lipca i potrwają przez 9 nocy. Inaugurować je będzie Apel Jasnogórski, a kończyć Msza o północy.

Franciszek po przybyciu na Jasną Górę z Krakowa przejedzie samochodem między wiernymi zgromadzonymi na placu przed szczytem i to będzie nowość. Trasa przejazdu ma mieć prawie półtora kilometra.

Tylko Jan Paweł II i tylko raz przejechał papamobilem wśród pielgrzymów w Częstochowie, a było to 25 lat temu podczas VI Światowego Dnia Młodzieży.

I.Tyras, Radio Jasna Góra/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda