Home WiadomościZ kraju Jasna Góra: przybyły kolejne tysiące pielgrzymów

Jasna Góra: przybyły kolejne tysiące pielgrzymów

Redakcja

Świadczyli dumnie, że są Polakami, śpiewem i strojem pokazywali narodową kulturę, modlili się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za chorych, o rozwój męskich wspólnot w Kościele i za polską oświatę. Na Jasną Górę przybyły kolejne tysiące pieszych pielgrzymów. Dotarło 7 dużych kompanii.

„Taka jest właśnie Polska – podkreślał bp Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza. – I to nie tylko sierpniowa, ale cały czas, bo my dzisiaj widzimy rozreklamowane różnego rodzaju parady, marsze, które naprawdę nie mają nic wspólnego ani z polskością, ani z właściwym podejściem do człowieka, my modlimy się również za tych ludzi”.

Cel wędrówki zakończyła dziś grupa Kaszubów z Helu pokonująca najdłuższą drogę do Maryi. Wchodzi w skład pielgrzymki gdańskiej, która jak zauważył Piotr, jeden z jej uczestników, była w tym roku podwójnym świadectwem.

„Jesteśmy dodatkowym świadectwem, bo ludzi którzy słyszą, że jesteśmy z Gdańska mówią wprost, wiele takich słów słyszałem w tym roku: to w Gdańsku są jeszcze katolicy, są jeszcze Polacy? I my po to jesteśmy, by świadczyć, żeby pokazać, że my gdańszczanie jesteśmy bardzo mocno związani z Jezusem Maryją, z Polską, idziemy dumnie pod narodową flagą” – podkreślają pątnicy.

Z modlitwą za polską szkołę, o to by we wrześniu uczniowie mogli spokojnie rozpocząć naukę a nauczyciele przypomnieli sobie o swojej tożsamości po raz 27. z Zielonej Góry dotarły „Warsztaty w drodze”, rozważając o kształcie polskiej kultury.

Izabela Tyras – Jasna Góra

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda