Home Wiadomości Jasna Góra na SacroExpo 2017

Jasna Góra na SacroExpo 2017

Redakcja

XVIII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO odbyła się w dniach 12-14 czerwca w Kielcach.

To największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowej i Wschodniej. W tym roku przyjechało 270 wystawców z 13 krajów, głównie europejskich, ale również ze Stanów Zjednoczonych. Na wystawie swoje stanowisko miała także Jasna Góra.

Targi SacroExpo od lat przyciągają do Kielc blisko 5000 zwiedzających, którzy mają możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami sztuki sakralnej i dewocjonaliów, wyposażenia kościołów, nowymi technologiami w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej. W tym roku w wydarzeniu uczestniczą wystawcy z 13 krajów, takich jak: Polska, Stany Zjednoczone, Słowenia, Ukraina, Węgry, Włochy, Hiszpania, Rosja, Niemcy, Macedonia, Grecja, Portugalia i Słowacja.

Na targach są szeroko prezentowane różne branże związane z życiem Kościoła – duchowością, nauką, kulturą oraz z codziennym funkcjonowaniem kościołów i miejsc kultu.

Wystawcy oferują m.in. oferty z dziedziny budownictwa sakralnego w zakresie: projektowania obiektów, budowy nowych obiektów, remontów, napraw, izolacji, ocieplania, konserwacji oraz nowinek w zakresie instalacji w obiektach sakralnych, w tym m.in. grzewczych, elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, alarmowych, przeciwpożarowych.

Sporo informacji i ofert obejmuje architekturę krajobrazu wokół świątyń, zakładanie nekropolii, prowadzenie kancelarii, archiwów i bibliotek, czy ciekawostki z zakresu ewangelizacji multimedialnej – jak przygotować koncert czy „ograć medialnie” planowane wydarzenie.

Szeroka oferta, jak co roku, dotyczy wyposażenia obiektów sakralnych, w tym projektowania wnętrz, oświetlenia, nagłośnienia, sprzętów i szat liturgicznych.

Tradycyjnie od lat najważniejszym wydarzeniem w trakcie targów Sacroexpo było wręczenie medali Papieskiej Rady Kultury Per Artem ad Deum.

www.niedziela.pl

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda