Home WiadomościZ kraju Jasna Góra: selfi dla Maryi

Jasna Góra: selfi dla Maryi

Redakcja

„Selfi dla Maryi” to kolejna inicjatywa w Jubileuszowym Roku 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Paulini wciąż przypominają, że to my jesteśmy żywymi klejnotami w koronie Maryi i zachęcają do wielkiej mobilizacji duchowej. Pomóc mają nam w tym różne propozycje, m.in. Wieczory Maryjne, strefa świadectw czy darmowa aplikacja „Diament z korony”.

„Selfi dla Maryi to zachęta, by tym razem drogą elektroniczną przesyłać na Jasną Górę swoje zdjęcie i duchowy dar dla Matki Bożej Jasnogórskiej – wyjaśnia o. Tomasz Tlałka OSPPE, koordynator Żywej Korony. – Z tych zdjęć utworzymy wielką mozaikę wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej tak, aby każdy mógł w tym wizerunku się odnaleźć, ale też przede wszystkim aby dać wyraz temu, że to my Polacy chcemy być obliczem Maryi, oczywiście nie tylko nasze twarze, ale zasadniczo z duchowymi darami dla Matki Najświętszej” – powiedział paulin.

Specjalny formularz do przesyłania selfi znajduje się na stronie: koronamaryi.pl. Wciąż przyjmowane są także tradycyjne zdjęcia papierowe, których jest już ponad 8 tys. Specjalną aplikację na smartfony pobrało już ok. 5 tys. osób. Funkcjonuje też specjalny kanał youtobowy z katechezami „Co znaczy żyć według Ewangelii?”.

Pierwsza stacja obchodów jubileuszowych rocznicy pierwszej koronacji jasnogórskiego obrazu Królowej Polski odbędzie się już 3 maja.

I. Tyras, Radio Jasna Góra/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda