Home WiadomościZ kraju Jasna Góra trwa na modlitwie za papieża seniora Benedykta XVI

Jasna Góra trwa na modlitwie za papieża seniora Benedykta XVI

Redakcja

Odpowiadając na prośbę papieża Franciszka i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego także na Jasnej Górze trwa modlitwa za papieża seniora Benedykta XVI. Zanoszą ją paulini i pielgrzymi. O ulgę w cierpieniu i wypełnienie woli Bożej sprawowany jest codzienny różaniec, także podczas Apelu Jasnogórskiego jest podejmowana ta intencja.

– W tym trudnym dla papieża seniora czasie łączymy się z nim we wspólnej modlitwie – zapewnia rzecznik Jasnej Góry. O. Michał Bortnik podkreśla, że paulini z wdzięcznością wspominają „czas jego modlitwy na Jasnej Górze, jeszcze jako kardynała później jako papieża”. – Dziękujemy mu za ten dar obecności i za złotą różę papieża Pawła VI, którą tu przywiózł. Zawsze powtarzał, że łączy się w modlitwie z Jasną Górą. Nie może być inaczej teraz, także Jasna Góra łączy się z nim w modlitwie teraz, w tym trudnym dla niego czasie, w czasie cierpienia – powiedział rzecznik.

Także jasnogórscy pielgrzymi zapewniają, że pamiętają w modlitwie o Benedykcie XVI. Z wielką troską i wdzięcznością spoglądają na główną bożonarodzeniową szopkę, w której obok figur Jana Pawła II i Ojca Świętego Franciszka jest także ta papieża seniora. – Ta wiadomość jest głęboko w sercu, myślimy, pamiętamy i modlimy się – zapewnia s. Faustyna ze Zgromadzenia Służebnic Przenajświętszej Krwi.

Ks. Wiesław salezjanin z Kobyli podkreślił, że dane mu było kiedyś spotykać się na pielgrzymce z Ojcem Świętym i dlatego tym bardziej nie wyobraża sobie jak można by zostawić papieża seniora teraz samego, w tej trudnej sytuacji. – Wiemy, że był bardzo zaprzyjaźniony z papieżem Janem Pawłem II i jego postawa, modlitwa, wiedza była i jest wielkim wkładem w całe bogactwo Kościoła – powiedział kapłan.

Sandra mieszkająca w Bawarii też zapewnia, że „tutaj na Jasnej Górze pamięta o chorym papieżu”. Dodaje, że jak jest w Niemczech, w swym domu, to też zawsze modli się za niego. Figura Benedykta stojąca w żłóbku zwróciła jej uwagę, bo papież jest bardzo uśmiechnięty.

– Łączymy się na modlitwie w Kaplicy Matki Bożej o ulgę w cierpieniu i wypełnienie woli Bożej w życiu papieża Benedykta. Czynimy to zwłaszcza w czasie modlitwy różańcowej i Apelu Jasnogórskiego, kiedy wszyscy Polacy wołają do Matki Najświętszej całym sercem – podkreślił o. Michał Bortnik.

Benedykt XVI nawiedził Jasną Górę w 2006 r. Przekazał wtedy złotą różę, którą papieżowi Pawłowi VI władze komunistyczne nie pozwoliły złożyć na Milenium Chrztu Polski w 1966 r. W dedykacji tego daru czytamy: „Benedykt XVI ofiaruje tę złotą różę Matce Bożej, Jasnogórskiej Pani, wspominając wielkiego Syna Narodu polskiego, umiłowanego Poprzednika Jana Pawła II”.

It/BP @JasnaGóraNews / Jasna Góra
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda