Jasna Góra: VII Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores

VII Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores odbędzie się w dn. 30 kwietnia – 3 maja 2012 r. na Jasnej Górze w Częstochowie pod hasłem „Magnificat anima mea Dominum“ (‚Błogosław duszo moja Pana’).

Kongres odbywa sie w roku Jubileuszu 20-lecia powstania Polskiej Federacji Pueri Cantores i ma charakter pielgrzymki całego środowiska związanego z Federacją do Jasnogórskiego Sanktuarium Matki Bożej w duchu wdzięczności za wszelkie dobro jakiego doświadczamy poprzez nasz udział w życiu Kościoła i poprzez pracę artystyczną wszystkich członków Federacji. Dlatego do udziału w Kongresie zapraszamy oprócz aktualnych członków zespołów także ich rodziców oraz byłych chórzystów.

Organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie Jasnogorska Szkoła Chóralna.

Ramowy program Kongresu

30 kwietnia – przyjazd i zakwaterowanie uczestników, uroczyste otwarcie Kongresu, Apel Jasnogórski
Rozpoczęcie Kongresu odbędzie się na Placu Biegańskiego przed Ratuszem. Później uczetnicy Al. NMP procesyjnie przejdą na plac przed szczytem jasnogórskim, gdzie po powitaniu i błogosławieństwie wezmą udział w uroczystym Apelu Jasnogórskim przed Cudownym Obrazem.
do 14:00 – Rejestracja uczestników
14:30 – Obiad
16:30 – Inauguracja Kongresu
18:00 – Przemarsz na Jasną Górę
18:30 – Powitanie na placu przed Szczytem
19:00 – Kolacja
20:15 – Wejście do Kaplicy Cudownego Obrazu
21:00 – Apel Jasnogórski

1 maja – próby chórów, Koncert Galowy
Koncert Galowy odbędzie się w Bazylice Jasnogórskiej i będzie poświęcony twórczości Wojciecha Kilara z okazji 80-tych urodzin kompozytora. Koncert ten będzie jednocześnie Koncertem Inauguracyjnym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”.

2 maja – próby chórów, Nieszpory, Koncerty Gwiazd w parafiach
W dniu 2 maja w Archikatedrze Częstochowskiej wszystkie chóry uczestniczące w Kongresie odśpiewają Nieszpory skomponowane specjalnie na tę okazję przez prof. Stefana Stuligrosza. Po nabożeństwie chóry udadzą się do podczęstochowskich parafii na

Koncerty Gwiazd.
8:30 – Śniadanie
10:00 – Próba (Sala O. Kordeckiego – Jasna Góra)
13:00 – Obiad
15:00 – Nieszpory – Archikatedra Częstochowska
16:00 – wyjazd na Koncerty Gwiazd
19:00 – Kolacja

3 maja – uroczysta suma pontyfikalna przed szczytem jasnogórskim i zakońzenie Kongresu

Więcej: www.puericantores2012.pl

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.