Home WiadomościZ kraju Jasnogórskie spotkanie dla „młodych” Paulinów

Jasnogórskie spotkanie dla „młodych” Paulinów

Redakcja

Na Jasnej Górze trwa dwudniowe spotkanie formacyjne paulińskich „młodych” ojców. Zjazdy organizowane są dwa razy w roku dla kapłanów przez pierwszych pięć lat od święceń. Jest to czas wspólnej modlitwy, ale także słuchania wykładów, dzielenia się doświadczeniami i braterskiego spotkania. 
Spotkania rozpoczęło się w środę Mszą św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej o godz. 7.30. Eucharystii przewodniczył o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów. 

„Wpatrzeni w jasnogórski Wizerunek odczytujemy w drodze życia Maryi naszą drogę życia, historię naszego powołania, historię pełnienia tego powołania, którym Bóg każdego z nas z osobna obdarzył, i prosimy, by nasze życie, było przede wszystkim życiem według Ducha, by nasze uczynki, by nasze słowa, by nasze myśli były odpowiednie do tej łaski powołania, którym Bóg nas obdarzył – powiedział rozpoczynając Mszę św. o. Arnold Chrapkowski – Gromadzimy się w tej wspólnocie wiary, aby każdy umiał tutaj na nowo zaczerpnąć Ducha, zaczerpnąć siły, zaczerpnąć mocy na drogę swojego życia. Dziś także gromadzimy się jako paulini w tym miejscu dla nas szczególnym z jednej strony, a z drugiej strony w miejscu bardzo zwykłym, gdzie przecież pełnimy swoje zakonne i kapłańskie powołanie”. 

„Polecamy was, drodzy ojcowie, polecamy wasze wspólnoty i polecamy tych, którym służycie poprzez przepowiadanie Bożego Słowa, poprzez posługę sakramentalną, poprzez świadectwo swojego życia. Niech Maryja umacnia każdego z was na drodze powołania i zakonnego i kapłańskiego” – dodał generał Zakonu. 

o. Stanisław Tomoń 
BPJG/ es 

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda