Home WiadomościZ kraju jedenznas.pl – znakomity portal bioetyczny i pro-life

jedenznas.pl – znakomity portal bioetyczny i pro-life

Redakcja

Jedenznas.pl to pierwszy w Polsce portal internetowy, który codziennie informuje o wydarzeniach ze świata bioetyki i pro-life.

„Jeden z Nas” to nazwa Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej, która w latach 2012-2014 zjednoczyła ruch pro-life na starym kontynencie. Jej celem było wywarcie nacisku na Unię Europejską, aby ze swego budżetu nie finansowała aborcji oraz eksperymentów na ludzkich embrionach. Te postulaty swoimi podpisami wsparło wówczas blisko 2 miliony Europejczyków, co do dziś stanowi rekordowe poparcie wśród tego rodzaju narzędzi obywatelskich.

Owocem tych działań w Polsce było powołanie Fundacji „Jeden z nas”, która pierwotnie koordynowała zbieranie podpisów nad Wisłą, ale szybko rozpoczęła własną działalność pro-life. Jednym z jej filarów jest portal, który codziennie informuje o wydarzeniach ze świata bioetyki i pro-life.

Najczęściej poruszane tematy to aborcja, in-vitro, surogacja, eutanazja, ich etyczne implikacje, a także konsekwencje społeczne czy polityczne. W portalu można znaleźć też wiele ludzkich historii, które są świadectwem – mimo różnych życiowych trudności czy chorób – że każde życie jest cudem. Podziwiamy matki, które z poświęceniem wychowują chore dzieci. Kibicujemy osobom z zespołem Downa, które otwierają własne biznesy. Zachwycamy się kreatywnością tych, którzy małymi gestami potrafią pokazać serce tym, którzy stracili nadzieję.

W czasach, kiedy coraz bardziej widoczna jest walka między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci, potrzeba rzetelnego źródła informacji, które pozwoli zorientować się w tematyce dotyczącej ochrony i godności ludzkiego życia w każdej jego fazie – od poczęcia po naturalny kres. Portal jedenznas.pl pomaga zorientować się w aktualnej problematyce bioetycznej, nakreśla stanowiska w wielu ideowych sporach z perspektywy etyki personalistycznej, a także jest głosem rozsądku z pozytywnym przekazem bazującym na archetypie opiekuna a nie wojownika, co go wyróżnia na tle polskich inicjatyw pro-life.

Portal jedenznas.pl współpracuje z Międzywydziałowym Instytutem Bioetyki przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie korzystając z merytorycznego zaplecza pierwszej w Polsce Poradni Bioetycznej(www.poradniabioetyczna.pl), a także tworząc Newsletter Bioetyczny.

Bezpłatny elektroniczny newsletter bioetyczny ukazuje się co miesiąc, pozwalając czytelnikom być na bieżąco z najważniejszymi informacjami i nowinkami ze świata bioetyki. Dotychczas ukazało się blisko 80 wydań newsletteru, które dostępne są w archiwum na stronie https://www.poradniabioetyczna.pl/newsletter-bioetyczny/ – tam również można podać swój adres email by co miesiąc trafiał on na naszą skrzynkę emaliową.

Od kilku lat jedenznas.pl jest oficjalnym serwisem informacyjnym Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny, czyli największej organizacji zrzeszającej fundacje i stowarzyszenia pro-life i pro-family w Polsce.

Chcesz być na bieżąco z tematyką bioetyczną i pro-life? Odwiedź jedenznas.pl!


Od redakcji: Publikujemy informację o tej stronie interenetowej oraz newsletterze, bo istotnie dają one bieżący i profesjonalny wgląd w tę jakże ważną obecnie tematykę. Osobiscie jestem abonentem newslettera i często korzystam z portalu jedenznas.pl, dlatego chciałem je polecić czytelnikom Biuletynu. Poprosiłem więc redaktorów portalu o przygotowanie informacji na jego temat.

O. Kazimierz Malinowski OFMConv

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda