Home WiadomościZ kraju Jezuici – Poznań: Prawosławni Ukraińcy świętowali Misteria Wielkanocne

Jezuici – Poznań: Prawosławni Ukraińcy świętowali Misteria Wielkanocne

Redakcja

U jezuitów w Poznaniu, przy ul. Szewskiej 18, prawosławni Ukraińcy w ostatnim tygodniu świętowali Misteria Wielkanocne. Liczba wiernych zaskoczyła wszystkich. Od 10 kwietnia, niedzieli poprzedzającej Niedzielę Palmową, gościmy w naszym kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Pocieszenia, księdza Ivana Dziubę CPU, duchownego prawosławnego, który zaopiekował się wiernymi przybyłymi do Poznania z Ukrainy. Po Wielkanocy nadal będzie odbywała się tu Liturgia prawosławna.

„Frekwencję można porównywać tylko z wydarzeniami sprzed ponad 30 lat, gdy odbywały się masowe uroczystości w świątyni i na placu przed nią. 300 świeczek cerkiewnych, które przygotował duszpasterz prawosławny, ks. Ivan Dziuba, rozeszło się w mgnieniu oka już w sobotę. Wdzięczność uczestników liturgii, na czele z duszpasterzem była wzruszająca. Jej wyraz jest także we wpisach w księdze pamiątkowej przed ołtarzem św. Andrzeja Boboli. Nie brakło też darowanych jezuitom wypieków i pisanek” – mówi o. Grzegorz Dobroczyński SJ z poznańskiej wspólnoty jezuitów, który pobłogosławił pokarmy w czasie śniadania wielkanocnego dla uchodźców na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie zebrało się około tysiąca osób.

ks. Wojciech Żmudziński SJ

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda