Home WiadomościZ kraju Jezuici rozmawiają o męskim spojrzeniu na świat

Jezuici rozmawiają o męskim spojrzeniu na świat

Redakcja

Na jezuickim portalu DEON.PL dwóch jezuitów rozpoczęło rozmowy na temat ojcostwa i męskiego spojrzenia na świat. Te męskie rozmowy będą trwały przez cały Wielki Post i w każdej chwili można do nich dołączyć. Dwóch jezuitów to dwóch Pawłów: o. Paweł Kowalski SJ z Gdańska i o. Paweł Sawiak SJ z Bydgoszczy, a inspiracją do rozmowy jest dla nich papieski list na temat św. Józefa.

„Kiedy cały świat był zamknięty i wszyscy tylko oglądali Netflixa, papież Franciszek usiadł i napisał do całego Kościoła list o jednej ze swoich największych inspiracji, świętym Józefie” – mówi Paweł Kowalski SJ.

Okazuje się, że niezbyt głośny list Papieża zawiera treści bardzo na czasie, oparte o doświadczenie COVID-19, a jednocześnie umacnia w katolikach słuszne przekonanie, że mamy w Kościele swoich super bohaterów.

Takim bohaterem do naśladowania jest z pewnością święty Józef – opiekun Jezusa i mąż Maryi.

Każdy film z serii sześciu rozmów na Wielki Post ma swoją premierę w każdą Niedzielę na kanale YouTube Jezuici i w Poniedziałek na portalu Deon.pl.

Poniżej możesz posłuchać pierwszej rozmowy Pawłów-jezuitów na temat ojcostwa – podstawowego powołania każdego mężczyzny.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda