Home WiadomościZ kraju Jezuici – Warszawa: 50 lat Duszpasterstwa Francuskojęzycznego

Jezuici – Warszawa: 50 lat Duszpasterstwa Francuskojęzycznego

Redakcja

W tym roku Duszpasterstwo Francuskojęzyczne przy Parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie (ul. Rakowiecka 61) obchodzi 50-lecie istnienia.

Z tej okazji w niedzielę 18-go listopada o godzinie 15.00, w górnym kościele Sanktuarium, została odprawiona w języku francuskim uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji dziękczynnej pod przewodnictwem O. Tomasza Kota SJ, Prowincjała Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego.

 Eucharystię koncelebrowało dziesięciu prezbiterów z O. Proboszczem Parafii polskojęzycznej O. Waldemarem Borzyszkowskim SJ oraz prezbiterzy związani z duszpasterstwem francuskojęzycznym, wśród nich jego poprzedni duszpasterze: O. Stanisław Opiela SJ, O. Witold Sokołowski SJ, O. Zbigniew Kubacki SJ i O. Tomasz Ortmann SJ. We Mszy św. wzięło udział około dwustu pięćdziesięciu osób – również osoby związane w przeszłości z Paroisse St André Bobola.

W homilii Ksiądz Michel Clémencin delegat Episkopatu Francji wezwał do oparcia się na Słowie Chrystusa, które jest Słowem wystarczająco mocnym, zabezpieczającym przed lękiem, tak jak oparło się na Nim wielu wiernych Mu wyznawców, a wśród nich św. Andrzej Bobola oraz bł. Ks. Jerzy Popiełuszko.

W modlitwie wiernych starano się uwzględnić wszystkie kategorie osób związanych z Communauté Catholique Francophone de Varsovie.

W życzeniach i słowie wsparcia Biskupów francuskich, przekazanych przez Księdza Michela Clémencin, podkreślono znaczenie jedności i trwania w braterskiej komunii. Przed błogosławieństwem parafianie uroczyście podziękowali osobom szczególnie zaangażowanym w życie Paroisse Francophone, a zwłaszcza w przygotowanie tej uroczystości: koordynatorom (Marie-Noëlle i Olivier Gléron) oraz muzykom (prowadzącym zespół Halinie i Andrzejowi Wójcikom, Benoit Villette, i solistce Nadine Nassar).

W słowie końcowym O. Prowincjał życząc równie udanego Jubileuszu 100-lecia wyraził swoją radość z tej uroczystości, i uznał za dobry znak to, że parafianie lubią przebywać razem ze sobą.

Po Eucharystii Złoty Jubileusz świętowano przy kawie i słodyczach w pomieszczeniach Duszpasterstwa Akademickiego w Domu Parafialnym.

Maciej Tomaszewski SJ

Zobacz stronę duszpasterstwa TUTAJ

Więcej na: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda