Home WiadomościZ kraju Jezuici: Wspólna konsulta Prowincji Polskich i Regionu Rosyjskiego

Jezuici: Wspólna konsulta Prowincji Polskich i Regionu Rosyjskiego

Redakcja

W dniach 1-2 lutego br. w kolegium w Gdyni odbyła się wspólna konsulta Prowincji Polski Południowej, Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej oraz Regionu Rosyjskiego (w ramach którego jako odrębna jednostka administracyjna działa Dystrykt Ukraiński). Głównym tematem spotkania – oprócz spraw bieżących – było opracowanie propozycji reformy administracyjnej zakonu pełniącego posługę w tej części świata. Wydaje się, że na tym etapie najwłaściwsze będzie połączenie Prowincji Południowej z Ukrainą, zaś Prowincji Północnej z pozostałą częścią obecnego Niezależnego Regionu Rosyjskiego. Zarówno Rosja, jak i Ukraina funkcjonowałyby na zasadzie regionów zależnych, jednak przy nieco odmiennych stylach zarządzania na tych obszarach.

Spotkanie to było kolejnym z serii konsultacji, jakie wpisują się w proces rozeznania rozwiązań, które umożliwiłyby lepsze funkcjonowanie i współpracę jezuitów w tej części Europy (i Azji). Propozycje zmian administracyjnych zostaną teraz przedstawione Ojcu Generałowi, który podejmie ostateczną decyzję. Zaproponowany termin wprowadzenia zmian to lato 2018 roku.

Za: www.krakow.jezuici.pl

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda