Home WiadomościZ kraju Jezuici: X IDM-y zakończone!

Jezuici: X IDM-y zakończone!

Redakcja

1 sierpnia minął piąty i ostatni dzień jubileuszowych Ignacjańskich Dni Młodzieży, które otworzyły nową dekadę tych spotkań. Mogę szczerze i z czystym sercem powiedzieć – podobało mi się na X IDM-ach.

To spotkanie będę na pewno długo wspominał. Przede wszystkim jednak młodzież – radosną, otwartą i pełną Ducha, który zagościł w jej sercach podczas rekolekcji wspólnot MAGIS – oraz zespół tworzący tegoroczne IDM-y od zaplecza, całą ekipę wolontariuszy, warsztatowców oddanych swojej misji, którzy po prostu nie zawiedli.

Zbudowało mnie świadectwo młodych, którzy przyjechali, żeby rzeczywiście szukać i odnaleźć coś więcej w swoim życiu. Zawsze brzmi to bardzo górnolotnie, gdy wspominamy tzw. „ducha MAGIS”, o którym powtarzał św. Ignacy z Loyoli. IDM-y jednak pokazały mi młodzież pełną pragnień, która szuka sposobu, jak wprowadzać w życie swoje ideały, oraz młodzież świadomą tego, że im bardziej dorastamy, tym trudniej stanąć nam twarzą w twarz z tym, kim jesteśmy i do czego w życiu tak naprawdę dążymy.

Podczas IDM-ów z dużą aprobatą uczestników spotkały się wieczorne zabawy – jubileuszowy bal, występ zespołu gospel i koncert Maleo Reggae Rockers. IDM uświetnił także konkurs na teledysk, wygrany przez wspólnotę MAGIS z Kłodzka, nabożeństwo prowadzone przez jezuickich nowicjuszy, z którego każdy uczestnik wyniósł trochę więcej Boga, a także warsztaty, gdzie każda osoba, wybierając uprzednio jeden z 38 dostępnych, miała możliwość rozwoju swoich pasji.

Wspominałem już we wcześniejszych relacjach o tym, że dobrze się czułem wśród tych młodych ludzi. Nie dlatego, że była to zbieranina ludzi bezimiennych, ale dlatego, że uczestników łączył jeden cel – Jezus Chrystus.

Cieszę się więc, że udało się nam – Jezuitom zorganizować już po raz dziesiąty tak niesamowite spotkanie. I tej satysfakcji nie kryją też uczestnicy. Tylko ich zadowolenie może sprawić, że wspólnoty MAGIS będą się rozwijać i że same IDM-y będą się cieszyć rosnącą popularnością.

Dziękujemy tym, którzy wspierali nas od samego początku finansowo i modlitewnie, ponieważ – tak, jak my – mają pragnienie pomóc młodym w realizacji ich wielkich pragnień.

Piotr Chydziński SJ/ RED.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda