Home WiadomościZ kraju Jubileusz 25-lecia Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny

Jubileusz 25-lecia Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny

Redakcja

Jeśli w Kościele coś trwa 25 lat i ma się dobrze, to znak, że jest to dzieło Boże – powiedział na zakończenie Mszy św. z okazji jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny ks. bp Adrian Galbas. Spotkanie w Żdżarach k. Nowego Miasta nad Pilicą zgromadziło 5 czerwca 2021 r. wielu członków SNR z 16 wspólnot z całej Polski. Jubileusz był okazją do złożenia Bogu i ludziom podziękowania za małe i wielkie cuda, których doświadczają na co dzień członkowie SNR.

Stowarzyszenie przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu prowincji warszawskiej to wspólnota małżeństw, rodzin, osób pojedynczych, które chcą naśladować w swoim życiu najpiękniejszą wspólnotę życia na ziemi, czyli Jezusa, Maryję i Józefa. Inspiracji do codziennego życia szukają w Ewangelii i w życiu Najświętszej Rodziny. SNR jest wszędzie tam, gdzie znajdują się domy sióstr nazaretanek, ponieważ to one animują życie wspólnot. Formacja członków i przyjaciół SNR odbywa się poprzez udział w comiesięcznych skupieniach, 6-dniowych rekolekcjach letnich lub zimowych, różnego rodzaju warsztatach. Od kilku lat ciekawą i dynamicznie rozwijającą się formą misji wspólnoty są randki i kursy małżeńskie służące odbudowaniu czy umacnianiu więzi między małżonkami z różnym stażem.

Piękną konferencję o wspólnocie, o potrzebie wzajemnej odpowiedzialności za siebie, trwania na wspólnej modlitwie, bez której umiera i człowiek, i wspólnota powiedział do zgromadzonych sióstr nazaretanek oraz do członków SNR ks. bp Adrian Galbas SAC. Ks. biskup rozpoczął od nawiązania do obrazu stada dzikich gęsi, które lecąc w kluczu, wymieniają się na najbardziej obciążającej pozycji na początku klucza, aby te, lecące na końcu, mogły wytrwać dzięki wytworzonej sile ciągu. W ten sposób pokazał jak ważny jest wspólny wysiłek wspólnoty, w której jedne osoby biorą na swoje ramiona większy ciężar i odpowiedzialność, by chronić jednocześnie tych, którzy potrzebują opieki.

Centralnym punktem uroczystości była Msza św., podczas której 9 nowych członków wstąpiło do Stowarzyszenia. Po wspólnym zdjęciu krokiem poloneza wszyscy goście udali się na wspólne świętowanie na świeżym powietrzu, gdzie nie zabrakło ciepłego posiłku, tortu, a nawet cieszącej się wielkim powodzeniem cukrowej waty. W niebo z pozdrowieniami poleciało 25 balonów. W atmosferze ciepła rodzicielskiego domu, jak domu w Nazarecie, gdzie każdy czuje się ważny i potrzebny, czas mijał szybko. Były rozmowy, chwile wzruszenia, wspomnienia, przywołane też przez film i prezentację zdjęć z 25 lat trwania SNR. Na zakończenie w żdżarskiej kaplicy uczestnicy spotkania złożyli wielkie Te Deum laudamus za dar Stowarzyszenia. Każda rodzina, każda obecna osoba otrzymała świecę zapaloną od jubileuszowej świecy z przesłaniem: Idźcie i nieście światło Jezusa! Szerzcie Królestwo Bożej miłości! Bądźcie misją!

Bożena i Janusz Malcowie z SNR

s. Maksymiliana Dojcz CSFN

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda