Jubileusz 4-krotnego Prowincjała Pasjonistów w Kadzidle

W dniu 20 maj 2018 w rodzinnej parafii w Kadzidle, oprawiana została uroczysta Masza Święta z okazji Jubileuszu 50 lat posługi kapłańskiej ojca Władysława Zyśka CP.

Eucharystii przewodniczył sam szacowny jubilat, natomiast homilię wygłosił ojciec Andrzej Jakimiak dyrektor warszawskiego Seminarium Pasjonistów. Na jubileusz przybyło wielu księży diecezji łomżyńskiej, a także rodzina i przyjaciele ojca Władysław, jak również liczne grono parafian.

Liturgia sprawowana w przepięknym kościele w Kadzidle, stanowiącym perłę architektoniczną rejonu kurpiowszczyzny, stanowiła kolejny ważny punkt obchodów 50-lecia święceń ojca Władysława, byłego czterokrotnego prowincjała polskiej prowincji Zgromadzenia Męki Pańskiej.

Dla ojca jubilata, były to piękne i wzruszające chwile powrotu w rodzinne strony, gdzie, jak zaznaczył w homilii o. Andrzej, zaczęła się jego droga do kapłaństwa i życia zakonnego, gdzie pierwszy raz spotkał Pasjonistów i gdzie w młodości, długie lata pełnił posługę liturgiczną jako ministrant.

Niedzielną Mszę Świętą jubileuszową w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w kościele w Kadzidle zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem i odśpiewanie uroczystego hymnu ,,Te Deum laudamus”.

Za: www.passio.info.pl