Home WiadomościZ kraju Jubileusz Zgromadzenia Sióstr Boskiego Mistrza

Jubileusz Zgromadzenia Sióstr Boskiego Mistrza

Redakcja

We wspomnienie św. Scholastyki, siostry Uczennice Boskiego Mistrza przeżywają na Jasnej Górze 97. rocznicę powstania swego zgromadzenia. Siostry są na co dzień związane z Jasną Górą – od prawie 50 lat posługują w jasnogórskiej zakrystii.

Jednym z charyzmatów Zgromadzenia jest współpraca, modlitwa i wspieranie kapłanów – siostry prowadzą dwa domy dla księży emerytów w Lublinie i Świdnicy. Prowadzą Centra Liturgiczne, kursy muzyki liturgicznej, szyją szaty liturgiczne i sutanny oraz wykonują przedmioty kultu.

Siostry modliły się podczas Mszy św. o godz. 13.30 w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Stanisław Baranowski, paulin.

„Łączymy się dzisiaj ze wszystkimi siostrami Uczennicami Boskiego Mistrza w 97. rocznicę powstania, 10 lutego, w dniu św. Scholastyki, zgromadzenia założonego przez ks. Jakuba Alberione we Włoszech. Dziękujemy Panu Bogu za to zgromadzenie, pracujące w różnych miejscach naszej Ojczyzny, i prosimy o nowe powołania do służby w tym zgromadzeniu” – mówił na początku Mszy św. o. Stanisław Baranowski.

„Dzisiaj razem z siostrami uczestniczymy w dziękczynieniu za cały okres ich życia na świecie, i również w Polsce. My znamy je z pracy na Jasnej Górze, ale nie żyją i nie pracują tylko tutaj, na Jasnej Górze, ale również w wielu miejscach naszego kraju – mówił w homilii o. Stanisław Baranowski – Jestem przekonany, że siostry z domu prowincji w Warszawie i z innych domów w tej chwili łączą się z nami w modlitwie”.

Obecnie Zgromadzenie Sióstr Pobożnych Uczennic Boskiego Mistrza liczy ok. 1500 sióstr, które posługują w 28 krajach świata. W Polsce obecne jest od 1935 roku, a głównym jego charyzmatem jest posługa eucharystyczno-kapłańsko-liturgiczna.

o. Stanisław Tomoń


Uczennice Boskiego Mistrza żyją duchowością Rodziny Świętego Pawła, którą powołał do życia włoski kapłan bł. Jakub Alberione. Zgromadzenie powstało w 1924 roku we Włoszech, stamtąd przyszły siostry do Polski.

W centrum duchowości Zgromadzenia jest Jezus Mistrz Droga, Prawda i Życie. Jest On czczony przede wszystkim w tajemnicy Eucharystii, dlatego charakterystyczną cechą naszej duchowości jest pobożność eucharystyczna wyrażająca się w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Do Jezusa prowadzą dwie osoby, które są wzorami życia Nim i naśladowania Go.

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda