Home WiadomościZ kraju Kalwaria Pacławska: 30. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Kalwaria Pacławska: 30. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Redakcja

W Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla po raz 30. odbywa się Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM). „Wpisuje się też ono w rocznicę krakowskich Światowych Dni Młodzieży, zachęcając do zastanowienia się nad perspektywą – mówi Marta Górka, rzecznik FSM. – Chcemy każdego uczestnika zachęcić, aby spojrzał z perspektywy na to, co przywiózł tutaj ze sobą, jaki bagaż doświadczeń, relacji, myśli, i aby spojrzał na to na spokojnie właśnie tutaj na Kalwarii, która daje taką perspektywę” – powiedziała rzecznik FSM.

Bp Stanisław Jamrozek zaznaczył, że spojrzenie chrześcijańskie domaga się także akceptacji krzyża. „Warto się modlić gorąco, żebyśmy też mieli tę perspektywę nieba, ale perspektywę, do której się idzie dźwigając także nasze krzyże codzienne” – zachęcił przemyski biskup pomocnicy.

W tym roku na Franciszkańskie Spotkanie Młodych przybyło ponad 1100 osób. Ich organizatorem jest krakowska prowincja franciszkanów konwentualnych św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię.

S. Tasiemski OP, KAI/ rv

Za: Radio Watykańskie 

Zobacz również na: www.fsm.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda