Home WiadomościZ kraju Kalwaria Pacławska: Niezwykli goście na 29. FSM-ie

Kalwaria Pacławska: Niezwykli goście na 29. FSM-ie

Redakcja

franciszkanie.plJuż za kilka dni do Kalwarii Pacławskiej przyjedzie młodzież z całej Polski, by uczestniczyć w 29. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych. FSM odbędzie się w terminie 10-16 lipca. Podobnie do lat poprzednich, Spotkanie odwiedzą znani wszystkim goście. Kto to będzie tym razem?

 • Robert Tekieli – dziennikarz, publicysta, poeta, animator kultury. Jest autorem książek: „Homeopatia”, „Techno, aikido, amulety”, „Harry Potter, Metoda Silvy, Tai Czi”, „Zmanipuluję cię kochanie”, „Egzorcyzm i opętanie”.
 • Sławomir Szmal – polski piłkarz ręczny na pozycji bramkarza, grający w reprezentacji Polski. Najlepszy piłkarz ręczny 2009 roku. Wicemistrz świata z 2007 roku oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009  i Mistrzostw Świata 2015.
 • Marcin Kwaśny- aktor, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej. Znany mm.in. z seriali „Szpilkach na Giewoncie” i „Na kocią łapę”. Na co dzień pracuje w warszawskim Teatrze Kwadrat. Jest współzałożycielem Teatru Praskiego. 
 • Danuta Holecka– dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Pochodzi z Lidzbarka. Ukończyła Liceum Sióstr Nazaretanek oraz Szkołę Główną Handlową. Od lat 90. związana z TVP. Prowadziła programy w TVP 1, TVP Regionalna, TVP Info, TVP Polonia.
 • Andrzej Sowa– sam mówi o sobie: byłem daleko od Boga, kiedy w pięć minut uzdrowił mnie z potężnego heroinowego głodu. Lider zespołu punkrockowego „Maria Nefeli” opowiada historię swojego uzależnienia od narkotyków, alkoholu, przemocy, pedofilii i trudnych relacji z najbliższymi i nawrócenia w książce „Ocalony. Ćpunk w Kościele”.
 • Tomasz Terlikowski– mąż jednej żony i ojciec piątki dzieci. Ponadto publicysta, redaktor i autor kilkunastu książek. Redaktor naczelny Telewizji Republika.
 • o. Tomasz Grabowski OP– znany z wielu wykładów poświęconych liturgii w ramach m.in. Dominikańskich Szkół Wiary, Wrocławskiego Studium Liturgiczno-Wokalnego. Prowadzi także zajęcia dydaktyczne i formacyjne w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów. Publikował m.in. w miesięczniku „W drodze”, „List” i w „Teofilu”. Prowadzi bloga „19te piętro”.
 • Marek Nowicki – reporter i redaktor telewizji TVN. Uznawany za najlepszego polskiego dziennikarza zajmującego się medycyną. Wraz z żoną Małgorzatą jest gościem FSM-u od wielu lat. W czasie Spotkania na Kalwarii posługują podczas modlitwy wstawienniczej.
 • Jarmuła Band- krakowski zespół tworzący muzykę klezmer, jazz, folk, pop, rock. Powstał w 2002 roku. Teksty piosenek nawiązują do hebrajskich korzeni chrześcijaństwa i żydowskiego pochodzenia Jezusa. Poprzez swoją muzykę, twórcy dążą do pojednania między Narodem Izraela a innymi narodami.
 • Exodus 15– zespół, będący częścią Fundacji Proem- chrześcijańskiej misji, której celem jest dotarcie do każdego człowieka poprzez ewangelie. Grupa istnieje od 2005 roku. Ich w pełni autorskie płyty to: „O Tobie”, „Jak dzieci”, „Kolędy”, „Bo jesteś”, „Czemu nie?!”, „Bo jesteś WIĘKSZY”.
 • Chusti– autorski projekt muzyczny wokalisty „Stróżów Poranka” Pawła Chustaka „Chusti”.   zespół współtworzony m.in. przez muzyków „Stróżów”, którzy znani są uczestnikom FSM-u z poprzednich Spotkań i swojej płyty „Drogi”
 • Fioretti- zespół tworzony przez franciszkanów z Krakowa. Mają na swoim koncie kilka wydanych płyt. Najbardziej znaną z nich jest „Pragnienie”. Wszyscy bywalcy FSM-u znają ich takie hity jak „Namioty” czy „Pragnienie”.
 • Ks. Jakub Bartczak – dawniej znany jako „Mane”. Autor płyty „Powołanie”. Słynny wśród muzyków hip-hopu z Wrocławia, prawdopodobnie jedyny ksiądz wśród polskich raperów. Mówi, że hip-hop to jego drugie powołanie.
 • Teatr A- offowy, zawodowy teatr z Gliwic o charakterze religijnym. Istnieje od 1996 roku. Na swoim koncie ma prawie trzydzieści premier oraz projektów artystycznych. Teatr łączy w sobie polską tradycję, awangardę, teksty biblijne oraz staropolskie. Inspiruje się także dorobkiem europejskiej kultury.

Podczas nadchodzącego Spotkania nie zabraknie stałych punktów programu, jak i wielu niespodzianek. To, co wydarzy się na 29. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych może więcej się nie powtórzyć. Co to będzie? Możecie się przekonać jedynie przyjeżdżając na FSM! Zapraszamy!

Marta Górka – rzecznik 29.FSM

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda