Home WiadomościZ kraju Kalwaria Zebrzydowska: Nawiedzenie Ikony

Kalwaria Zebrzydowska: Nawiedzenie Ikony

Redakcja

Nasza wspólnota klasztorna przeżywała 3 lutego dzień skupienia w związku z peregrynacją kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która w Dniu Życia Konsekrowanego (02.02.2017), trafiła do nas z Krakowa.

Kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej ofiarował zakonnikom 50 lat temu Prymas Tysiąclecia Stefan kard. Wyszyński. Wtedy to odbyło się pierwsze nawiedzenie, jako forma przygotowania wspólnot zakonnych do Millenium Chrztu Polski. W trudnych czasach zniewolenia wydarzenie to było światłem nadziei i umocnieniem dla polskich zakonników i wiernych świeckich. 

Obecna peregrynacja kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej po męskich wspólnotach zakonnych jest inicjatywą władz Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce. Rozpoczęła się 16 października 2013 r. od Eucharystii na Jasnej Górze. Została zainicjowana w związku z jubileuszem 1050-lecia chrystianizacji Polski. „Ma nam pomóc w rozpoznaniu nowych wyzwań i odnowić radość bycia posłańcami Ewangelii dla współczesnego świata” – uważa O. Bp Damian Muskus.
Kopia Jasnogórskiego Wizerunku przybyła do Archidiecezji Krakowskiej po zakończeniu peregrynacji w diecezji bielsko-żywieckiej. Rozpoczęła się  25 października ub. roku w kościele ojców cystersów w Mogile, gdzie wraz z O. Biskupem Damianem Muskusem OFM powitali ją wyżsi przełożeni zakonów męskich z terenu archidiecezji krakowskiej oraz wielu braci i ojców z klasztorów krakowskich. 

Jasnogórską Ikonę odebrała Wspólnota WSD OO. Bernardynów w Kalwarii.

Za: www.kalwaria.eu

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda