Home WiadomościZ kraju Kanonicy Regularni Laterańscy – Kraków: Biskup z Sudanu w Bazylice Bożego Ciała

Kanonicy Regularni Laterańscy – Kraków: Biskup z Sudanu w Bazylice Bożego Ciała

Redakcja

14 października br., w Bazylice Bożego Ciała, miało miejsce kolejne spotkanie modlitewne, w intencji Kościoła Prześladowanego. Tym razem na krakowski Kazimierz przybył biskup diecezji El Obeid w Sudanie, J.E. ks. Macram Max Gassis MCCI.

Gości on w Europie z apelem o pomoc dla Kościoła w Sudanie.

Ksiądz Biskup razem z naszą wspólnotą parafialną modlił się na Eucharystii o godzinie 19.00 w intencji męczenników. Podczas homilii zwrócił uwagę na dar jakim dla Kościoła Powszechnego jest męczeństwo składane przez chrześcijan Afryki. Opisał także swoje osobiste doświadczenia związane z ucieczką z miejsca zamieszkania i udaniem się wraz z diecezjanami na tereny niezamieszane, aby ocalić życie. Dziękował za już okazaną życzliwość i prosił o dalszą modlitwę. Zapewnił o wdzięczności Kościoła Uciskanego. Po Mszy Świętej udał się na spotkanie z młodzieżą do duszpasterstwa akademickiego OO. Dominikanów.

Organizatorem spotkań ,odbywających się o 19.00 każdego 14 dnia miesiąca w Bazylice Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu, jest stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (znane też pod nazwą Kirche in not). PKWP powstała w 1947r. Założył ją, holenderski kanonik regularny św. Norberta, o Werenfried van Straaten (1913-2003), który na prośbę papieża Piusa XII wezwał ludzi w Belgii, by pomogli będącym w biedzie Niemcom, znienawidzonym przez narody Europy po II wojnie światowej. Zebrane wówczas tony żywności były przewożone do Niemiec. PKWP ma 17 biur narodowych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Australii. Organizacja pomaga ubogiemu i cierpiącemu prześladowania Kościołowi Chrystusa (bez względu na konfesje), jest głosem Tych, którym zabroniono mówić. Stowarzyszenie niesie również pomoc uchodźcom z krajów dotkniętych wojną, poszkodowanym w kataklizmach, odbudowuje zniszczone kościoły i wznosi nowe, wydaje literaturę religijną, a także wspiera liczne programy edukacyjne w krajach Trzeciego Świata.

Więcej (galeria) na: www.kanonicy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda