Kanonicy Regularni Laterańscy – Mstów: Spotkanie KOP – u

W dniach 10-12 października w klasztorze we Mstowie odbyło się spotkanie w ramach kanonickiego ośrodka powołań. Księża z domów zakonnych w Krakowie, Ełku, Gietrzwałdzie, Drezdenku i Mstowie podjęli refleksję nad szeroko pojętą sprawą powołań kapłańskich.

Jest to temat bardzo ważny, bo życie zakonne wymaga nieustannego wzrostu nie tylko w sensie duchowym, ale i liczebnym. Jezus mówił: „żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało…”. Nieustannie trzeba prosić Pana Żniwa, by posyłał nowych robotników na swoje żniwo, jest to rzecz zasadnicza. Spotkanie w Mstowie było również okazją do wspólnej modlitwy o powołania. Nie mniej jednak trzeba także po ludzku, w miarę możliwości pracować na rzecz budzenia entuzjazmu wiary, który będzie owocował wielkoduszną odpowiedzią na Boże wołanie.

Owocem wspólnej modlitwy i refleksji jest program duszpasterski na kilka najbliższych miesięcy. W najbliższym czasie w dniach 9, 10, i 11 listopada zapraszamy do Gietrzwałdu na rekolekcje powołaniowe.

W dniach 9-11 listopada br. zapraszamy do Gietrzwałdu na rekolekcje powołaniowe. W ciszy tego przepięknego warmińskiego sanktuarium i w świetle Słowa Bożego, pomożemy ci wsłuchać się w głos twego sumienia, byś odkrył czego pragnie od Ciebie Bóg.

Ewentualne zapytania i zapisy prosimy kierować na:
adres mailowy: [email protected]
lub telefonicznie: 511 956 309
ks. Łukasz Bugała CRL – promotor powołań

Za: www.kanonicy.pl