Home WiadomościZ kraju Kapituła FZŚ w Łomży

Kapituła FZŚ w Łomży

Redakcja

W Uroczystość Chrystusa Króla, 20 listopada 2011 roku, po Mszy św. o godz. 10.00 w kapucyńskim kościele w Łomży (w salce tercjarskiej) zebrali się członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na zwyczajną kapitułę wyborczą z racji upływu drugiej kadencji dotychczasowej przełożonej FZŚ wspólnoty łomżyńskiej, s. Heleny Bochińskiej.

Na kapitułę przybyła regionalna przełożona FZŚ z Białegostoku, s. Jadwiga Rutkowska, a obradom przewodniczył asystent regionalny FZŚ, br. Paweł Kaczorek, pełniący jednocześnie funkcję asystenta miejscowej wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej. W kapitule jako goście-obserwatorzy uczestniczyli również przedstawiciele lokalnej wspólnoty MF.

Po odśpiewaniu hymnu do Ducha Przenajświętszego oraz odmówieniu przepisanych modlitw, przystąpiono do wyboru nowego zarządu FZŚ w Łomży. Nową przełożoną łomżyńskiej wspólnoty FZŚ została s. Maria Pietraszewska, zaś zastępcą została s. Barbara Kowlaczyk.

Na zakończenie nowy zarząd odbył naradę z przełożoną regionalną, a pozostali z Bożym błogosławieństwem udali się do domów.

Br. Jan Bońkowski, asystent FZŚ

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda