Home WiadomościZ kraju Kapituła Generalna Paulinów zakończona

Kapituła Generalna Paulinów zakończona

Redakcja

Po 10 dniach obrad na Jasnej Górze zakończyła się dzisiaj, 12 marca, Kapituła Generalna Zakonu Paulinów. W spotkaniu uczestniczyło ponad 60. ojców i braci z Polski i ze wszystkich miejsc na świecie, w których posługują paulini. W czasie obrad delegaci zdecydowali o ponownym powierzeniu urzędu najwyższego przełożonego paulińskiej wspólnoty o. Arnoldowi Chrapkowskiemu. Wybrali także definitorów, prokuratora generalnego i administratora generalnego Zakonu.

Ojcowie i bracia zgromadzili się dziś na porannej Mszy św. wieńczącej obrady Kapituły przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu.

„Dziś na zakończenie Kapituły Generalnej naszego Zakonu stajemy w postawie dziękczynienia za wszelkie dobro, które każdego dnia przez dłonie Maryi staje się naszym udziałem – powiedział rozpoczynając modlitwę o. Arnold Chrapkowski – W Jej Niepokalanym Sercu pragniemy złożyć wszystkie nasze uchwały, postanowienia, i prosimy, aby nie były one tylko martwym zapisem, ale by stały się treścią naszego życia, byśmy nieustannie powracali do tej pierwotnej gorliwości, do której wezwał nas Bóg”.

„Bóg w czasie Kapituły Generalnej wyprowadził nas na pustynię naszej wspólnoty po to, byśmy nade wszystko słuchali Jego głosu, wsłuchiwali się w głos Kościoła, głos naszych współbraci i słuchali siebie wzajemnie, słuchali tych wszystkich głosów po to, byśmy bogatsi o to doświadczenie, a nade wszystko umocnieni słowem Boga i głosem Kościoła, jeszcze z większym zaangażowaniem pełnili nasze paulińskie posłannictwo tam, gdzie nas Bóg posyła” – podkreślił w homilii o. Chrapkowski.

„Słuchaliśmy tych głosów pamiętając o tym, że to nie w nas, w naszych planach, w naszej mądrości, ale w Bogu leży siła do wypełnienia tych wszystkich zadań. To, co ludzkie, jest ulotne, przemija, a błogosławiony jest ten, który pokłada ufność w Panu” – przypomniał generał Zakonu.

o. Stanisław Tomoń

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda