Home WiadomościZ kraju Kapituła Generalna u Michalitów

Kapituła Generalna u Michalitów

Redakcja

michalici.plKapitułę rozpoczną trzydniowe rekolekcje w Miejscu Piastowym, którym przewodniczył będzie prof. dr hab. o. Zdzisław Kijas OFMConv., relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych z Watykanu. Rekolektanci nawiedzą najpierw miejsca związane z życiem bł. Bronisława Markiewicza – Pruchnik, Błażową i Przemyśl, gdzie Mszy św. w katedrze przewodniczył będzie Metropolita Lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. Skupienie w Miejscu Piastowym zakończy modlitwa wstawiennicza o dary Ducha Świętego, którą poprowadzi ks. Marek Wasąg i Wspólnota Miłości Miłosiernej. Od 18 kwietnia miejscem modlitwy i obrad stanie się dom generalny księży michalitów w Markach. Mszy na rozpoczęcie obrad będzie przewodniczył abp Józef Kowalczyk, Prymas Polski (senior).

Mottem Kapituły są słowa „Napełniajcie się Duchem” (Ef 5,18). Jak mówi radca generalny ks. Tadeusz Musz CSMA – stanowią one drogowskaz na obecne i nowe czasy. „Świątynie konsumpcji zastawione przez świat są przepełnione, natomiast coraz bardziej pustoszeją ludzie – świątynie Boga. Bywa że i my, osoby konsekrowane gubimy gdzieś Ducha Bożego, którym jesteśmy namaszczeni. Nasz duch ludzki jest słaby i czasem duch tego świata, u którego źródła stoi zły duch, próbuje osłabić naszą gorliwość i zepchnąć z drogi wierności Chrystusowi i powołaniu. Trzeba więc nieustannie napełniać się Bożym Duchem. Aby nie poddawać się duchowi świata, musimy ciągle opierać się na mocy Boga, uciekać się do środków nadprzyrodzonych, ożywiać  naszą gorliwość i podejmować trud walki o pierwszeństwo Boga w naszym życiu, w myśl zawołania naszego wielkiego Patrona św. Michała Archanioła „Któż jak Bóg” – przypomina ks. Musz.

Księża Michalici proszą o modlitwę za wszystkich uczestników Kapituły.

ks. Piotr Prusakiewicz CSMA
rzecznik prasowy Kapituły 

Modlitwa: Święty Michale Archaniele, powierzamy ci Zgromadzenie księży michalitów. Wyproś im obfitości darów Ducha Świętego na czas Kapituły Generalnej, aby otwarci na Jego działanie i znaki czasu twórczo, przeżyli czas obrad oraz dokonali właściwych wyborów, według odwiecznej woli Ojca Niebieskiego. Amen.

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda