Home WiadomościZ kraju Kapituła Generalna u Nazaretanek

Kapituła Generalna u Nazaretanek

Redakcja

CSFNSiostry Najświętszej Rodziny z Nazaretu informują o zbliżającej się XXIV Kapitule Generalnej, która odbędzie się w Rzymie, w Domu Generalnym Zgromadzenia, w dniach od 6 do 26 lipca 2015 roku. Temat Kapituły brzmi: Jak Mnie posłał Ojciec, tak i Ja was posyłam (J 20,21) – Nazaretanki wobec wyzwań Nowej Ewangelizacji wśród rodzin i ubogich”.

Jest to tzw. kapituła spraw, zwoływana w piątym roku kadencji Zarządu Generalnego. Obrady Kapituły poprzedzą trzy dni rekolekcji (3 – 5 lipca), które poprowadzi O. prof. Andrzej Wodka, redemptorysta. O. Andrzej będzie również przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie Kapituły w dniu 6 lipca. Natomiast Mszę św. zamykającą Kapitułę będzie celebrował Kard. George Pell.

Pragnieniem Nazaretanek jest, by zbliżająca się Kapituła Generalna była błogosławionym czasem odnowienia radości ewangelicznej, radości ucznia, który jest posłany przez swego Mistrza. Owo posłanie dokonuje się w każdej epoce i w każdej szerokości geograficznej, dlatego ciągle na nowo, pokolenie po pokoleniu, Siostry zadają sobie trud odczytywania Bożego planu względem Zgromadzenia.

W Kapitule weźmie udział 40 Delegatek i 3 Obserwatorki, reprezentujące w sumie 13 krajów, w których posługuje Zgromadzenie. Pomagać im będą Siostry sekretarki, tłumaczki, personel biurowy, Siostry odpowiedzialne za przygotowanie liturgii, a także cała wspólnota domu generalnego.

Już dziś Zgromadzenie wyraża szczerą wdzięczność za modlitwę i duchowe towarzyszenie w czasie obrad Kapituły, tak by wydały one te owoce, których Bóg pragnie dla Zgromadzenia, Kościoła i świata.

Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu zostało założone w Rzymie w roku 1875 przez Bł. Marię od Pana Jezusa Dobrego Pasterza – Franciszkę Siedliską. Siostry powołane są do szerzenia Królestwa Bożej Miłości wśród siebie i innych, a zwłaszcza w rodzinach. Obecnie 1240 sióstr posługuje w 13 krajach na 5 kontynentach.

Nadesłała: s.Beata Rudzińska, nazaretanka

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda