Home WiadomościZ kraju Kapituła Prowincjalna u Misjonarzy Świętej Rodziny

Kapituła Prowincjalna u Misjonarzy Świętej Rodziny

Redakcja

W dniach 19-22.04.2022 miała miejsce zwyczajna kapituła prowincjalna Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.

Kapituła odbyła się w domu zakonnym w Bąblinie, a wzięło w niej udział 54 delegatów z urzędu i z wyboru. Gośćmi kapituły byli ks. Generał Agustinus Purnama MSF i ks. Wicegenerał Marian Kołodziejczyk MSF.

Podczas kapituły analizowano aktualną sytuację Prowincji oraz kierunki jej rozwoju ze szczególną uwagą poświęconą powołaniom i formacji zasadniczej. Trzeciego dnia kapituły dokonano wyboru nowego zarządu prowincjalnego.
Prowincjałem został ponownie wybrany (na drugą kadencję) ks. Piotr Krupa MSF. Podobnie Wiceprowincjałem został ponownie wybrany (na drugą kadencję) ks. Andrzej Tron MSF. II Asystentem Prowincjalnym został wybrany ks. Piotr Gałązka MSF, który w ustępującym zarządzie prowincjalnym był III Asystentem. Na III Asystenta Prowincjalnego wybrano ks. Edmunda Michalskiego MSF. Kapituła prowincjalna zdecydowała, że zarząd prowincjalny w nowym składzie obejmie urzędowanie od 1 lipca 2022.

Dziękujemy Bogu za odbytą zwyczajną kapitułę prowincjalną i prosimy o modlitwę w intencji Misjonarzy Świętej Rodziny i nowego zarządu prowincjalnego.

Za: www.misjonarzemsf.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda