Home WiadomościZ kraju Kapituła Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej 2013

Kapituła Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej 2013

Redakcja

W dniach 18-20 października na Górze św. Anny odbyła się Kapituła Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej. Nasze spotkanie ma charakter „ogólnoprowincjalny”, to znaczy, że co roku spotykają się na Górze św. Anny wszystkie wspólnoty lokalne – Opole, Kędzierzyn-Koźle, Gliwice i Wrocław. Rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór Eucharystią przygotowaną przez wspólnotę z Wrocławia oraz pięknym nabożeństwem, którego pomysłodawcami była młodzież z Opola.

Następnego dnia pracowaliśmy w grupach nad zagadnieniami, które przygotował dla nas o. Łazarz. Pytania dotyczyły życia we wspólnocie, a brzmiały m.in. tak: kim jesteśmy jako wspólnota? Jakie mamy wady i zalety? Jak pokonywać trudności we wspólnocie? Co możemy dać Kościołowi? Jaki uczynić z siebie „prezent” dla swoich parafii? Po południu odbyła się sesja sprawozdawcza. Szef każdej wspólnoty powiedział kilka słów, jak wyglądał u nich rok formacji, jakie mają osiągnięcia, problemy i jakie plany na przyszłość. Przewodnicząca Zarządu Prowincjalnego zasygnalizowała nam nadchodzące wydarzenia związane z różnymi młodzieżowo-franciszkańskimi imprezami. Wybieraliśmy również plakaty, które będą promowały RMF w parafiach, przy których się spotykamy. Podczas sobotniej mszy św. przygotowanej przez młodzież z Kędzierzyna-Koźla, do naszej wspólnoty dołączyły trzy nowe osoby, jedna postanowiła wstąpić na wyższy stopień formacji, a wielu z nas odnawiało także swoje stopnie i przyrzeczenia.

Członkowie Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej formują się na trzech stopniach: Krzyż, Ewangelia i Eucharystia. Z każdym z nich związane są pewne obowiązki, bowiem podążanie za Chrystusem i św. Franciszkiem jest dla nas codziennym podnoszeniem poprzeczki wymagań realizowanych w życiu.

W niedzielę, czyli w dzień odjazdu, rozważaliśmy w kręgu biblijnym Ewangelię z dnia, która mówiła o wdowie i sędzim oraz o sensie modlitwy (Łk 18, 1-8). Na Eucharystii, którą przygotowała tym razem wspólnota z Gliwic, kilka osób zdecydowało się przyjąć Duchową Adopcję.

(Niebawem powstanie nasza nowa strona internetowa: www.rodzinamf.pl, na którą serdecznie zapraszamy)

Andrea Marx

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda