Home WiadomościZ kraju Kapucyni: 40 godzin dla bezdomnych

Kapucyni: 40 godzin dla bezdomnych

Redakcja

„Nie to jest największym nieszczęściem człowieka, że cierpi głód, że nie umie pisać, że nie ma pracy. Najgorsze to wiedzieć, że inni mają cię za nic, że nie chcą dostrzec twojego cierpienia. […] Największe nieszczęście skrajnego ubóstwa, to czuć się przez całe życie jak człowiek skazany na śmierć” – pisał o. Józef Wrzesiński.

Pamiętając o tych słowach, Fundacja Kapucyńska już po raz czwarty zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w 40-godzinnym poście połączonym z modlitwą w geście solidarności z ubogimi, potrzebującymi i bezdomnymi.

Bezdomni każdego dnia zmagają się z głodem – nie tylko fizycznym, lecz także duchowym. Brakuje im miłości i przyjaźni drugiego człowieka, tęsknią za czyjąś obecnością, troską, serdecznością. Za tym wszystkim, co stanowi naszą codzienność, co daje nam poczucie bezpieczeństwa. Fundacja Kapucyńska – od lat pracująca z osobami wykluczonymi – zaprasza do wzięcia udziału w niezwykłym projekcie: 40-godzinnym poście o chlebie i wodzie połączonym z modlitwą w intencji naszych sióstr i braci pozbawionych domu.

– W pracy z osobami bezdomnymi wielokrotnie stajemy wobec ich skrajnie trudnej sytuacji psychicznej czy duchowej, kiedy w myślach prosimy Boga o cud. Samotność i lęki tych ludzi są często tak silne, że tylko Boża łaska jest w stanie to zmienić. – mówi Anna Niepiekło, rzecznik prasowy Fundacji Kapucyńskiej – Sami bezdomni też proszą wolontariuszy o wsparcie modlitewne, są świadomi swojej bezsilności wobec długoletnich uzależnień czy braku nadziei w to, że w końcu odbiją się od dna – dodaje Niepiekło.

Post rozpocznie się 4 kwietnia 2014 r. Drogą Krzyżową o godz. 17:45 w kościele Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Miodowej 13 w Warszawie. Uroczystym zakończeniem postu będzie Eucharystia 6 kwietnia 2014 r.  o godz. 11:00 w kościele Kapucynów. Po Mszy Świętej planowany jest wspólny posiłek z bezdomnymi na przyklasztornym dziedzińcu. Będzie to również okazja do złożenia jałmużny wielkopostnej w postaci produktów na zupę dla bezdomnych. Produkty oczekiwane: groch, ryż, kasza jęczmienna, fasola, cukier, koncentrat pomidorowy. Pomocnym gestem będzie także zakup mydełka „Nadzieja”, które jest cegiełką na budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy w Warszawie.

W tegoroczną akcję włączyli się: Towarzystwo Pomocy br. Alberta, Towarzystwo charytatywne im. Ojca Pio Koło Warszawskie nr 5, Bractwo Miłosierdzia br. Alberta, kapucyni.pl, Fundacja Barka, Fundacja Iskra Bożej Opatrzności.

Osoby, które nie mogą wziąć udziału w warszawskim programie akcji, proszeni są o post w intencji bezdomnych w terminie od 4 kwietnia godz. 19:00 do 6 kwietnia godz. 11:00.

Prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa przez fanpage Fundacji Kapucyńskiej.

Kontakt dla mediów:
Anna Niepiekło – rzecznik prasowy
Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego
tel. kom.: 797 907 148
e-mail: [email protected]

Za: Sekretariat ds. Informacji – Prowincja Warszawska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda