Home WiadomościZ kraju Kapucyni: Centrum pomocy w budowie

Kapucyni: Centrum pomocy w budowie

Redakcja

Trwają prace budowlane przy drugiej części Centrum Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Centrum powstaje z myślą o osobach potrzebujących, w tym szczególności bezdomnych i zagrożonych bezdomnością. Pierwsza część Centrum od października 2010 roku działa przy krakowskim Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów.

W budynku przy ulicy Smoleńsk w Krakowie będzie mieścić się zmodernizowana jadłodajnia, łaźnia, samoobsługowa pralnia, pomieszczenia przeznaczone do prowadzenia terapii zajęciowej i aktywizacji zawodowej, a także ambulatorium medyczne, a w nim gabinety: dermatologiczny, stomatologiczny, ginekologiczny, internistyczny z zapleczem diagnostycznym (USG, EKG). Powstający budynek będzie dopełnieniem pomocy dla osób wychodzących z bezdomności, świadczonej przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie, przy ul. Loretańskiej 11. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2012 roku, a otwarcie Centrum na początek marca 2013.

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda