Home WiadomościZ kraju Kapucyni: Golgota nad Bugiem

Kapucyni: Golgota nad Bugiem

Redakcja

W Serpelicach nad Bugiem rozpoczęło się kilkudniowe spotkanie dla młodzieży „Golgota Młodych” organizowane przez Braci Mniejszych Kapucynów Prowincję Warszawską. Tegoroczna „Golgota” przebiega pod hasłem „Stan wojny”; zakończy się 25 sierpnia, w niedzielę.

Pochód orszaku Baranka rozpoczął tegoroczną Golgotę Młodych. Podążanie za sztandarem zwycięskiego Pana było pełne symboliki wprowadzającej do rozważań nad tematem. Chorągiew szatana została strącona i podeptana przez uczestników idących z pieśnią zwycięstwa na ustach. Radosne „Alleluja!” brzmiało nie tylko w uszach, ale i w sercach . Całości dopełniła Ewangelia, w której dało się wyczuć, że słowa „Otwórz się!” kierowane są nie tylko do głuchoniemego, ale do każdego,  kto przybył do Serpelic stoczyć  swoją duchową walkę.  Właśnie dla tego, podczas wieczornego nabożeństwa każdy indywidualnie mógł otrzymać do jednego z kapłanów błogosławieństwo ze słowami „Effatha!”. Zaśpiewany został również hymn, którego słowa są odzwierciedleniem stanu niejednej duszy. Na razie zapisanych jest około 700 osób ale liczba ta może ulec zmianie.

Grupa Medialna
Golgota Młodych 2013

Źródło (i oficjalna strona festiwalu): www.golgotamlodych.plZa: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda