Home WiadomościZ kraju Kapucyni: Jubileuszowy zlot harcerski

Kapucyni: Jubileuszowy zlot harcerski

Redakcja

Trzy dni trwał w Stalowej Woli zlot harcerski (24-26 sierpnia 2012 r.), który uczcił 25-lecie istnienia szczepu harcerskiego ,,Leśne Plemię” działającego przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Rozwadowie. Pierwszy dzień minął pod znakiem zakwaterowania i zapoznawania się. Po rozlokowaniu się drużyn w swoich salach przyszedł czas na integrację, wspólną zabawę, śpiew, a później niezbędny, dający siłę sen.

Drugi dzień można by nazwać w dwóch słowach ,,wielką grą”. Po porannym apelu dziesięć patroli (harcerzy, harcerek i zuchów) wyruszyło na całodzienną grę miejską. Po zakończonej rywalizacji wszystkie patrole spotkały się w szkole, gdzie miały czas na kolację i dzielenie się wrażeniami. Wieczorem uczestnicy zlotu uroczyście przemaszerowali ze szkoły do ogrodu braci kapucynów, gdzie odbyło jubileuszowe ognisko, na które oprócz harcerzy przybyli również rodzicie, zaproszeni goście, członkowie KPH (Koła Przyjaciół Harcerzy), oraz weterani ,,Leśnego Plemienia”. Był to czas wspólnych zabaw, gawęd, śpiewów przy ognisku, „gdy nad nami gwiazdy, tuż obok przyjaciel w zielonym mundurze, a w głowach moc wspomnień…”.

W niedzielę przyszedł czas na podsumowania: apel poranny, sprzątanie szkoły, uroczysta Eucharystia sprawowana przez byłych i obecnego duszpasterza szczepu br. Michała Kiełbasę, kapucyna i apel kończący, podczas którego ogłoszono wyniki sobotniej rywalizacji oraz mianowano nowego szczepowego pwd. Kacpra Steca HO, któremu funkcję tę przekazał phm. Kamil Bartoszek HR.

Gdy po apelu rozległo się donośne ,,spocznij”, rozpoczął się czas wspólnego świętowania: zwiedzanie wystawy w harcówkach, oglądanie filmu relacjonującego 25 lat działania szczepu ,,Leśne Plemię” z Rozwadowa. Gra w piłkę, placki, ciastka, kiełbaski i inne dobrodziejstwa urozmaicały czas kończący jubileuszowy zlot; czas rywalizacji, radości, wspomnień i podejmowania służby na nowo.

Kacper Stec

Więcej (zdjęcia) na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda