Home WiadomościZ kraju Kapucyni: Nowa książka br. Andrzeja Derdziuka

Kapucyni: Nowa książka br. Andrzeja Derdziuka

Redakcja

kapucyni.plNakładem Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w kwietniu 2016 ukazała się nowa książka br. Andrzeja Derdziuka pod tytułem „W służbie miłosierdzia”. Książka liczy 108 stron i stanowi zbiór rozważań na temat potrzeby, istoty i sposobu świadczenia miłosierdzia. Podejmuje też kwestię walki duchowej świadków miłosierdzia oraz ukazuje wzór przyjmowania miłosierdzia w Maryi Matce Miłosierdzia. Publikacja napisana językiem prostym i przystępnym może być ciekawą i inspirującą lekturą w jubileuszowym roku miłosierdzia.
Prezentowane teksty mają na celu pobudzenie wiernych do pogłębienia rozumienia tajemnicy miłosierdzia oraz bardziej wielkodusznego zaangażowania się w posługę wobec bliźniego. Podstawą włączenia się w służbę miłosierdzia jest nade wszystko wiara w Chrystusa Zmartwychwstałego, który otwiera serca na spotkanie z Nim w Eucharystii. Tylko żywiąc się miłością ofiarowaną na ołtarzu we wszystkich kościołach świata, chrześcijanie są zdolni czynić z siebie dar i stawać się jak chleb, który łamiemy.

Dodatkiem do książki jest wzruszające świadectwo Krystiana i Marii Gliniak, którzy opowiadają o doświadczeniu Bożej łaski pomagającej w pokonaniu śmiertelnego zagrożenia i umożliwiającej twórcze życie dziecka urodzonego z porażeniem mózgowym. Książka stanowiąca już 7 tom w ramach serii Biblioteka kapucyńska jest dostępna w klasztorze kapucynów na Poczekajce.

Z recenzji ks. dr hab. Andrzeja Szafulskiego z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu:

Autorem opiniowanej propozycji wydawniczej jest o. prof. Andrzej Derdziuk OFMCap, znany i ceniony teolog, kaznodzieja, rekolekcjonista i chętnie słuchany prelegent. Już samo to, pozwala spodziewać się, że przygotowywana do druku książka nosząca tytuł „W służbie miłosierdzia” – Lublin 2016, będzie nie tylko bogata w treść teologiczną, ale także zostanie podana „językiem dla ludu”. Jej bowiem autor znany jest z tego, ze „mocując się” z trudnymi kwestiami, potrafi przekazać je językiem komunikatywnym i zrozumiałym nawet dla czytelnika niezbyt obeznanego w kwestiach, jakie porusza. Rzeczywiście, książka ta spełnia pokładane w niej nadzieje.

Książka jest zaproszeniem do zgłębiania istoty największego przymiotu Boga jakim jest Tajemnica Bożego Miłosierdzia. Jest swoistego rodzaju dopingiem do świadczenia o miłosierdziu w świecie. Jest pomocą do walki duchowej. Autor w swych rozważaniach pamięta o Maryi Matce Miłosierdzia. I wreszcie zachęca przyszłych czytelników do powierzenia się na służbę miłosiernej miłości. Podstawą zaś rozważań są teksty Pisma Świętego oraz myśli teologiczne Jana Pawła II zawarte w Jego encyklice Dives in misericordia. Nie brak w nich także odniesień do Dzienniczka świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Całość zaś opracowania ubrana jest w język opowiadania ubogacony licznymi przykładami odnoszącymi się do doświadczeń osób związanych z Diakonią Miłosierdzia.

Sumując powyższe stwierdzenia jestem przekonany, że książka ta w krótkim czasie znajdzie się na półkach księgarskich. Na tego bowiem typu opracowania jest duże zapotrzebowanie. Całymi garściami będą mogli czerpać z niej nie tylko głosiciele Słowa Bożego, nie tylko osoby świeckie związane z różnymi grupami i ruchami modlitewnymi, ale także ci wszyscy, którzy szukają dobrej „strawy duchowej” na dzisiejsze czasy.

BrK

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda