Home WiadomościZ kraju Kapucyni: Spotkanie Formacyjne Przełożonych

Kapucyni: Spotkanie Formacyjne Przełożonych

Redakcja

Malownicza, zimowa aura spowijała pola i lasy Tenczyna, gdy w dniach 19-22 lutego 2018 roku, w domu rekolekcyjnym św. Franciszka z Asyżu, odbyło się Spotkanie Formacyjne Przełożonych lokalnych Krakowskiej Prowincji Kapucynów. W spotkaniu uczestniczyli również Kustosz Kustodii Ukrainy i Rosji – br. Piotr Błażej Suska i delegat z Bułgarii – br. Marcin Grec. Wspólnoty na Litwie reprezentowali bracia Piotr Komorniczak (Kowno) oraz Tomasz Pilch (Pauliai).

W drugim dniu spotkania bracia gwardiani oraz pozostali uczestnicy przeżywali dzień skupienia. Modlitwie i refleksji przewodniczył br. Marek Miszczyński – radny prowincjalny a także magister nowicjatu. Jako, że obchodzimy rok jubileuszowy 50 lat od przejścia do domu Ojca i 100 lecia od otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio, br. Marek w swojej konferencji skupił się na sposobie przeżywania ślubów zakonnych przez świętego stygmatyka z Pietrelciny.

Główne tematy, nad którymi pochylili się przełożeni to: ewangelizacja, warsztaty modlitwy oraz ochrona nieletnich. Pozostały czas poświęcony był na dyskusje dotyczące bieżących spraw a także przyszłości naszej Prowincji. Tradycyjnie nie zabrakło również braterskiego dialogu służącego pogłębieniu wzajemnych relacji oraz radości płynącej z braterskiego spotkania.

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda