Home WiadomościZ kraju Kapucyni: Świętej pamięci br. Stefan Żołneczko

Kapucyni: Świętej pamięci br. Stefan Żołneczko

Redakcja

21 maja 2012 roku w nowicjackim klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim odszedł do Pana w 41. roku życia br. Stefan Żołneczko OFMCap. 

Stefan Żołneczko OFMCap, prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Urodzony 7 lipca 1971 roku w Mikołowie (diec. katowicka), syn Stanisława i Małgorzaty. Do zakonu kapucynów wstąpił w 1990 roku, zaraz po Liceum Ogólnokształcącym, które ukończył w Tychach, rok później złożył pierwszą profesję zakonną. W 1997 roku przyjął święcenia prezbiteratu. Po święceniach powierzono mu funkcję prowincjalnego referenta powołaniowego, którą pełnił przez rok. Przez kolejny rok (1998/1999) był wychowawcą w Wyższym Seminarium Duchownym Kapucynów w Krakowie Olszanicy, ekonomem domu i szafarzem. W 1999 roku został przeniesiony do Stalowej Woli, gdzie pełnił obowiązki dyrektora postulatu (w tym czasie był to postulat roczny). Miał bardzo duży wkład w opracowanie zasad formacji w rocznym postulacie i wprowadzenie ich w życie. W 2002 roku został oddelegowany i podjął stacjonarne studia licencjackie na Wydziale Psychologii Papieskiego UniwersytetuGregorianum w Rzymie. Dwa lata później zdał egzamin i uzyskał licencjat z teologii duchowości. W latach 2004/2005 przez rok był magistrem postulatu w Stalowej Woli. W 2005 roku został przeniesiony do Krakowa, gdzie przez sześć lat pełnił obowiązki gwardiana tamtejszej wspólnoty, rektora Wyższego Seminarium Duchownego Kapucynów oraz wychowawcy. Od 2008 do 2011 roku był również prowincjalnym prefektem formacji. W 2011 roku został przeniesiony do Sędziszowa Małopolskiego (klasztor nowicjacki), gdzie odszedł do Pana 21 maja 2012 roku w czterdziestym pierwszym roku życia.

Odszedł do Pana brat w pełni zaangażowany w życie prowincji zakonnej i Kościoła. Od samego początku, bo od momentu święceń wszystkie swoje siły włożył w formację młodych braci. Cechowała go bezinteresowność i wierność. Dzięki tym darom potrafił jednoczyć braci i jednocześnie nie oczekiwał za to wdzięczności. Wierność zasadom chrześcijańskim i zakonnym nie przesłaniała mu człowieka, dla którego miał niezwykłą cierpliwość i wyrozumiałość. Śp. Stefan Żołneczko pomimo swojego młodego wieku dla wielu był ojcem, potrafił czekać na innych kosztem samego siebie, był cenionym wykładowcą i człowiekiem żyjącym prawdą.

Pogrzeb śp. Stefana Żołneczki odbędzie się 24 maja 2012 roku o godzinie 13:00 w Bieruniu Starym (koło Tychów), w parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja. Jest to rodzinna parafia śp. br. Stefana.

Więcej na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda