Home WiadomościZ kraju Kapucyński patchwork

Kapucyński patchwork

Redakcja

„Patchwork, czyli łata na łacie w kapucyńskim klimacie” – to nowy projekt zorganizowany przez Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincję Krakowską. 

Czym jest kapucyński patchwork? Spytani o to bracia Marcin Grec i Adam Trochimowicz, którzy na co dzień pomagają młodym ludziom rozeznawać życiowe powołanie, odpowiadają: „Patchwork to technika zszywania tkaniny polegająca na tworzeniu kompozycji z wielu skrawków materiału. Czym natomiast jest kapucyński patchwork? To samo życie… kompozycja chwil, spotkań, słów, pragnień… Chcieliśmy dać młodym ludziom poszukującym życiowej drogi namiastkę życia zakonnego”. Kiedyś czytano „Kwiatki św. Franciszka” i one inspirowały wielu do kroczenia drogą Ubogiego z Asyżu. Dziś młodzież woli bardziej żywą formę, stąd zrodził się pomysł „kapucyńskiego patchworku” – opowieści, które wydarzyły się naprawdę. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania ich na www.kapszlak.pl. Profil na facebooku. 

Więcej na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda