Home WiadomościZ kraju Karmelici: Nasi Bracia Zakonni spotkali się w Zawoi

Karmelici: Nasi Bracia Zakonni spotkali się w Zawoi

Redakcja

Jesienne spotkanie braci zakonnych Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych tym razem miało miejsce w naszym konwencie w Zawoi. Trwało od 24 do 27 września 2018 r. Do Zawoi przyjechali przedstawiciele wszystkich wspólnot z Polski i Słowacji. Łącznie z braćmi gospodarzami w spotkaniu formacyjno-integracyjnym uczestniczyło 14 osób.

Wieczorem pierwszego dnia, zostali oni gorąco powitani przez gospodarzy, z o. Jakubem, przełożonym miejscowej wspólnoty, na czele. Po niezapomnianej kolacji z przepysznym leczo, bracia integrowali się do późnych godzin nocnych.

Następnego dnia, po wspólnej Mszy, porannych modlitwach i śniadaniu, nastąpiła część formacyjna, którą poprowadził o. Krzysztof Górski. Tematem przewodnim był kryzys, jako szansa na rozwój osobowy i duchowy. Omówione zostały sposoby jego przeżywania i wychodzenia z niego zwycięsko, ze szczególnym uwzględnieniem pomocy brata, który żyje obok. Po krótkiej konferencji nastąpiła ożywiona dyskusja na temat przyczyn kryzysów, ich przebiegu i zwykle niewłaściwych sposobów radzenia sobie z nimi.

Po modlitwach południowych i obiedzie, naszą formacyjną wspólnotę zaszczycił o. Prowincjał, który przedstawił dojrzewanie osobowe NM Teresy od Jezusa, która jak każdy człowiek przechodziła kryzysy i potrafiła zintegrować w sobie to, co one przynosiły. Spotkanie trwało aż do kolacji, po której nastąpiła agapa.

Przedostatni dzień spotkania miał charakter rekreacyjny. W ostrym i jeszcze ciepłym, choć już jesiennym słońcu, bracia podjęli podróż do browaru w Żywcu, który z zainteresowaniem zwiedzili i Cieszyna, który zachwycił ich swoim urokiem. Intensywny dzień został zakończony obiadokolacją w przygodnej karczmie.

Ostatni dzień to czas rozstań i pożegnań, które nastąpiły po wspólnym śniadaniu. Dwa osobowe busy, udostępnione przez życzliwe wspólnoty – krakowską i czerneńską, odwiozły braci do ich klasztorów.

o. Piotr Filipek OCD

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda