Home WiadomościZ kraju Karmelici: Rok św. Marii Magdaleny de' Pazzi

Karmelici: Rok św. Marii Magdaleny de' Pazzi

Redakcja

karmelici.pl2 kwietnia w Zakonie Karmelitów rozpocznie się Rok Św. Marii Magdaleny de’ Pazzi. Z tej okazji swoje słowo do całej Rodziny Karmelitańskiej skierował Generał Zakonu Karmelitów O. Fernando Millán Romeral, O. Carm.

W liście do Rodziny Karmelitańskiej o. Generał pisze:

„pragnę z radością przekazać Wam kilka informacji dotyczących 450° rocznicy narodzin Św. Marii Magdaleny de’ Pazzi, obchody której już wiele razy zapowiadaliśmy. Rozpoczną się one 2 kwietnia 2016 r. w rocznicę urodzin, zaś zakończą 25 maja 2017 r. Jak już wspominałem przy innych okazjach, obchody rocznicowe nie oznaczają uprawiania swego rodzaju archeologii, lecz służą odnajdywaniu nowej inspiracji płynącej z życia wielkich postaci naszych Poprzedników, tak aby z odnowionym entuzjazmem przeżywać głoszenie Ewangelii według naszego powołania karmelitańskiego. Św. Maria Magdalena de’ Pazzi jest wielką mistyczką, która może nam w tym pomóc. Musimy jednak przyznać, że jest mało znana. Dlatego też celem obchodów 450° rocznicy jest przede wszystkim propagowanie jej życiorysu – nie tylko wewnątrz naszej Rodziny Karmelitańskiej, lecz również we wspólnotach kościelnych, w których żyjemy.

Zapraszam Was serdecznie do tego, by okazję jaką stwarza nam ta rocznica, z entuzjazmem wykorzystać do głębszego poznawania i szerzenia (poprzez wszelkiego rodzaju inicjatywy) historii tej nadzwyczajnej świętej Karmelu, która dzisiaj wciąż może wiele powiedzieć naszemu Zakonowi i Kościołowi.”

W swoim liście na tę wyjątkową okazję Ojciec Generał zaprasza też nie tylko do korzystania z przygotowanych już publikacji i materiałów dotyczących tej świętej, ale też do dzielenia się wszystkim co posiadamy na temat św. Marii Magdaleny de Pazzi.

„Komisja powołana przez Radę Generalną, we współpracy z siostrami zakonnymi Federacji Włoskiej, zorganizowała serię inicjatyw, które propagowane będą poprzez stronę internetową Zakonu dostępną pod adresem: www.ocarm.org/mmp450

Podczas obchodów rocznicowych na tejże stronie internetowej znajdziecie informacje dotyczące zaplanowanych wydarzeń, jak również materiały formacyjne i liturgiczne do wykorzystania podczas spotkań wspólnotowych czy grupowych.

Ponieważ chcemy dzielić się zarówno wszystkim tym co na temat Marii Magdaleny de’ Pazzi już istnieje w naszej rzeczywistości, jak i tym co będzie realizowane; proszę o przesyłanie Koordynatorowi obchodów 450° rocznicy – Ojcu Mario Alfarano (na jego adres mailowy [email protected] ) następujących danych:

– publikacji, CD oraz nagrań video planowanych lub już zrealizowanych

– wizerunków Św. Marii Magdaleny de’ Pazzi (obrazy, ikony, rzeźby itp.), w miarę możliwości ze wskazaniem miejsca, w którym się znajdują, autora oraz daty

– informacji o różnych inicjatywach lub uroczystościach, które będą się odbywać.”

www.karmelici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda