Home WiadomościZ kraju Karmelici: Rozpoczęcie Kapituły Prowincjalnej

Karmelici: Rozpoczęcie Kapituły Prowincjalnej

Redakcja

W pierwszym dniu Kapituły Prowincjalnej w której uczestniczy Generał Zakonu o. Michael O’Neill i o. Richard Byrne, radny Zakonu dla Europy, bracia wysłuchali sprawozdania o. Prowincjała z działalności i stanu Prowincji z lat 2021 – 2024. W czasie Mszy św. o godz. 12:00 nastąpiło kanoniczne zatwierdzenie o. Wiesława Strzeleckiego na urząd Prowincjała Polskiej Prowincji Karmelitów pw. Św. Józefa.

W sesji popołudniowej Bracia Kapitulni zastanawiali się nad koniecznością większej współpracy między prowincjami w celu podkreślenia charakteru międzynarodowości Zakonu.

W ostatniej sesji pierwszego dnia wszyscy uczestnicy Kapituły wzięli udział w szkoleniu na temat ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustw, zwanych potocznie „Lex Kamilek”. Szkolenie prowadził mecenas Michał Poniatowski z Warszawy.

Za: www.karmelici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda