Home WiadomościZ kraju Karmelici: Spotkanie poszerzonej Rady Prowincji

Karmelici: Spotkanie poszerzonej Rady Prowincji

Redakcja

W dniach 15.11 – 16.11. 2022 w Krakowie, miało miejsce spotkanie poszerzonej Rady Prowincji (o. Prowincjał z Radą Prowincji, Przełożeni klasztorów, Bracia odpowiedzialni za formację). Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od referatu o. Łukasza Steca OFM Cap. nt. rozeznawania działania Boga w życiu osoby konsekrowanej. Następnie Bracia wysłuchali, sprawozdania o. Prowincjała Wiesława Strzeleckiego z Zebrania Plenarnego KWPZM z Częstochowy oraz ze spotkania Wyższych Przełożonych naszego z Zakonu z Rzymu. Kolejnym punktem spotkania było sprawozdanie Radnego ds. Formacji  z rekolekcji zakonnych 2022r. O. Adam nakreślił również sytuację i plany Komisji formacyjnej na najbliższy czas. Zaprosił też ojców Przeorów do współpracy przy angażowaniu się w akcję pokoleniową choćby przez propozycje odbywania rekolekcji w naszych domach zakonnych, a nade wszystko o dawanie świadectwa życia modlitwy i życia karmelitanskiego. Przeorzy klasztorów  przedstawili plany działań duszpasterskich i inwestycyjnych. 

Następnego dnia w trakcie drugiej sesji której moderatorem był o. Prowincjał , w czasie której poruszone były tematy związane z bieżącymi sprawami. W przedpołudniowej sesji  wspólnie zastanawialiśmy się nad  perspektywami przyszłości przed, którymi stoi nasz Zakon w Polsce.

Mszą Św. w kaplicy cudownego obrazu MB. Piaskowej, zakończyliśmy nasze braterskie spotkanie.

Za: www.karmelici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda