Home WiadomościZ kraju Karmelici: XXI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w Sanktuarium w Oborach

Karmelici: XXI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w Sanktuarium w Oborach

Redakcja

W sobotę 11 lipca br. odbędzie się XXI Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju – Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach.

Tradycyjnie nasze spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy o godz. 19.00. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski na Ukrainie, który wcześniej przez wiele lat pracował na Watykanie jako osobisty sekretarz św. Jana Pawła II.

Jeżeli przepisy sanitarne (obowiązujące w dniu 11 lipca br.) pozwolą to całe spotkanie odbędzie się przy ołtarzu polowym na placu przed sanktuarium. Zapraszamy serdecznie wszystkie siostry i braci w Karmelu, wszystkich parafian i pielgrzymów Oborskiego Sanktuarium, wszystkich noszących na sercu szkaplerz karmelitański, oraz wszystkich pragnących schronić się pod opiekuńczym płaszczem Matki i Królowej Karmelu.

Nasze spotkanie odbywać się będzie w duchu papieskiego – „Totus Tuus” Maryjo oraz prymasowskiego – „wszystko postawiłem na Maryję”. Już od ponad 21 lat (od 22 maja 1999 roku) liczni pielgrzymi z okolicznych miejscowości, z terenu diecezji płockiej i z całej Polski odpowiadając na Boże wezwanie i macierzyńskie zaproszenie Maryi gromadzą się na cosobotnim Wieczerniku w Oborach. Zawierzając we wszystkim Bożej Opatrzności mamy pokorną nadzieję, że 17 października br. dziękować będziemy wspólnie za dar 1000. Wieczerników na Wzgórzu Matki Bożej w których uczestniczyło blisko 12. tys. grup autokarowych z całej Polski. Biskup Płocki Piotr Libera nawiązując do tych spotkań powiedział: „Jak nie cieszyć się z tego, że tak wiele pielgrzymek przybywa dzięki posłudze ojców karmelitów tutaj na oborskie Wieczerniki Królowej Pokoju!”.

W tym roku obchodzimy jubileusz stulecia urodzin św. Jana Pawła II, który od dziecka głęboko związany był z zakonem karmelitańskim – nosił na piersiach brązowy szkaplerz Matki Bożej, czerpał z duchowego bogactwa Karmelu oraz przykładu jego licznych świętych i błogosławionych. Godnym uwagi jest fakt, że już 20 lipca 2000 roku nasz umiłowany Ojciec Święty udzielił „całym sercem Apostolskiego Błogosławieństwa wszystkim Uczestnikom „Wieczerników Królowej Pokoju” gromadzącym się w Sanktuarium Maryjnym OO. Karmelitów w Oborach”.

Niepokalanemu Sercu Maryi oddajemy i zawierzamy przyszłość tego dzieła, które jest Jej dziełem i darem dla Zakonu i Kościoła w Polsce. Najserdeczniej zapraszamy wszystkich do radosnego braterskiego spotkania 11 lipca br. pod płaszczem Matki Bożej Szkaplerznej w malowniczo położonym klasztorze na Ziemi Dobrzyńskiej, do wspólnej modlitwy i dzielenia się świadectwem wiary i miłości Ojczyzny i Kościoła.  

PROGRAM

0d godz. 9.00 – Spowiedź święta

10.00 – Powitanie Matki Bożej Bolesnej i Wprowadzenie

10.15 – Konferencja ojca karmelity

11.00 – Różaniec święty i litania do NMP

12.00 – Msza Święta ku czci NMP z Góry Karmel. Przewodniczy i homilię wygłosi Abp Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa

14.00 – 16.00 Przerwa (czynna herbaciarnia klasztorna – obiady, a także możliwość zwiedzenia sanktuarium, nabycia szkaplerzy karmelitańskich i innych dewocjonaliów oraz pamiątek)

16.00 – Godzina Świadectw

17.00 – Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza Karmelitańskiego

17.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała

18.45 – Pożegnanie Matki Bożej

19.00 – Zakończenie

Zgłoszenia grup pielgrzymkowych i indywidualne oraz dodatkowe informacje:

o. Piotr Męczyński OCarm., tel. 606 989 719 lub 54/ 280 11 59, wew. 23, mail: [email protected]

 Klasztor OO. Karmelitów, Obory 38, 87 – 645 Zbójno k. Rypina, Woj. Kujawsko – Pomorskie

www.obory.com.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda