Home WiadomościZ kraju Karmelici: XXII Kapituła Prowincjalna – II i III dzień obrad

Karmelici: XXII Kapituła Prowincjalna – II i III dzień obrad

Redakcja

Kolejny dzień obrad rozpoczęliśmy od porannej konferencji o. Łukasza Steca OFM Cap. W której poruszył temat perspektywy Zmartwychwstania Chrystusa jako źródła nadziei dla każdej osoby konsekrowanej

W sesji przedpołudniowej Bracia Kapitulni dokonali wyboru Rady Prowincji:

I radny: o. Dariusz Borek

II radny: o. Jarosław Pyzia

III radny: o. Adam Matoryn

IV radny: o. Janusz Bębnik

Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczył o. Prowincjał, który po zakończeniu Eucharystii wraz ze współbraćmi udał się do kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Pisakowej zawierzając Jej matczynemu sercu losy całej prowincji.

W sesji popołudniowej poruszono kwestie zaangażowania zakonników w drogę synodalności, rozwijania Rodziny Karmelitańskiej oraz przypomniano potrzebę zaangażowania młodych ludzi w życie Zakonu i Prowincji oraz większego położenia akcentu na troskę o powołania.

Na zakończenie II dnia przegłosowano kilka poprawek do Statutów Polski Prowincji.


W kolejnym dniu naszej Kapituły na porannej konferencji o. Łukasza Steca OFM Cap. Bracia podjęli refleksję nad tematem doświadczenia własnej słabości jako możliwości wzrostu w wierze i zaufaniu Bogu.

W sesji przedpołudniowej w odpowiedzi na apel papieża Franciszka rozważaliśmy potrzebę ochrony Świata Stworzonego i zaangażowania poszczególnych domów jak i całej prowincji w troskę o nasze dobro wspólne jakim jest Ziemia i jej zasoby.

W sesji popołudniowej podjęty został temat naszych inwestycji i potrzebę właściwego korzystania z naszych dóbr materialnych jakie otrzymaliśmy w spadku po naszych współbraciach, którzy z wielką troską i zaangażowaniem dbali o nasze dobra.

Na zakończenie kolejnego dnia obrad o. Piotr Męczyński przekazał na ręce o. Prowincjała wszystkie archiwalia jakie zgromadził na temat zmarłego w opinii świętości o. Wincentego Kruszewskiego z Obór, o którego rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego stara się nasza prowincja.

Za: www.karmelici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda