Home WiadomościZ kraju Karmelitańskie Dni Młodych w nowej formule

Karmelitańskie Dni Młodych w nowej formule

Redakcja

Zamiast tradycyjnych dni młodych odbędą się rekolekcje w Czernej i Wadowicach.

Z powodu panującej epidemii Karmelitańskie Dni Młodych, które co roku organizowane były w Czernej k. Krzeszowic, nie będą mogły się odbyć w dotychczasowej formule. Organizatorzy zaproponowali młodym rekolekcje. Zaplanowano je na 23-26 lipca w Czernej oraz 30 lipca-2 sierpnia w Wadowicach.

Spotkania przebiegać będą pod hasłem: „Wierzę, że w miłości jest świętość”. Młodzi będą przyglądać się doświadczeniu miłości u świętych Karmelu.

W tych dniach szczególną przewodniczką będzie św. Teresa od Jezusa z Los Andes, karmelitanka bosa, której 100. rocznica śmierci przypada w tym roku. „Młoda kobieta, która zmarła w wieku 20 lat, będzie dla nas wzorem, jak wzrastać w miłości. Ona sama mówiła: »Wierzę, że w miłości jest świętość!«. Podczas naszego spotkania zatem będziemy przyglądać się jej postaci i razem z nią prosić Ducha Świętego, by rozpalał nasze serca miłością, która pochodzi od samego Boga” – pisze w zaproszeniu do młodych o. Marcin Fizia OCD.

W związku z sytuacją epidemiologiczną liczba uczestników spotkania będzie ograniczona. Ojcowie karmelici bosi apelują, by zapisywać się na nie odpowiedzialnie, po wcześniejszym namyśle. Udział w rekolekcjach można zgłosić w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Czernej: [email protected]; 12/ 282 12 45; 784 975 824. O uczestnictwie będzie decydować kolejność zgłoszeń, a liczba możliwych uczestników będzie uzależniona od sytuacji prawnej.

Te same rekolekcje, dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nich w Czernej, odbędą się w Wadowicach w terminie od 30 lipca do 2 sierpnia.

Organizatorzy zachęcają również do wsparcia rekolekcji przez zakup produktów karmelitańskich na stronie internetowej księgarni Karmelitana. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na organizację KDM i działalność Ośrodka Powołaniowego. W ofercie znajdują się m.in. plecione różańce tradycyjne i małżeńskie (do wspólnego odmawiania przez pary), które są ręcznie wykonywane przez braci. Oprócz tego można kupić ikony Drzewa Życia, również ręcznie robione w klasztorze, oraz koszulki poprzednich KDM.

Karmelitańskie Dni Młodych odbywają się od lat w Czernej, przy klasztorze braci bosych Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (karmelitów bosych). Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży w wieku od 17 do 35 lat. Uczestniczą w nim osoby z całej Polski.

Za: www.krakow.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda