Home WiadomościZ kraju Katowice: Ruszyła inicjatywa “Dłoń Modlitwy” – codzienna modlitwa za ubogich

Katowice: Ruszyła inicjatywa “Dłoń Modlitwy” – codzienna modlitwa za ubogich

Redakcja

Inicjatywa zrodziła się z życiowego doświadczenia: Pewna Asia spotkała na ulicy bezdomnego Dominika. Chciała mu pomóc, ale widziała, że sama pomoc fizyczna to za mało. Podzieliła się z nami pomysłem modlitwy za ubogich – takiej podobnej do Margaretki za księży. Wspólnota Dobrego Pasterza od początku istnienia służy ubogim, uzależnionym, bezdomnym, tym, których życie woła o nadzieję, odnajdując swoją misję w charyzmacie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Stąd w modlitwie codziennej, modlisz się za ubogiego za wstawiennictwem założyciela zgromadzenia – tłumaczą inicjatorzy akcji.

Każdy, kto zdecyduje się na taką formę pomocy, otrzymuje w opiekę jednego ubogiego, którego pozna z imienia. Wraz z grupą siedmiu osób przez tydzień osoba potrzebująca będzie otaczana modlitewną pamięcią. Jedna osoba, wchodząca w skład swoistej “Margaretki” dla ubogich, modli się przez jeden dzień w tygodniu za wybraną osobę potrzebującą.

Inauguracja akcji modlitewnej odbyła się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach, przy której mieszkają duszpasterze Wspólnoty Dobrego Pasterza.

Informacje o akcji “Dłoń Modlitwy” można znaleźć: TUTAJ

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda