Home Wiadomości Klaretyni: Kolejne spotkanie Zarządu z Przełożonymi wspólnot

Klaretyni: Kolejne spotkanie Zarządu z Przełożonymi wspólnot

Redakcja

W ostatnich dniach odbyło się kolejne spotkanie Zarządu naszej prowincji z Przełożonymi lokalnymi (Przełożonymi wspólnot), czyli Superiorami.

Spotkanie rozpoczęło się obiadem w środę, 11 października, zakończyło się zaś w piątek, także obiadem. Spotkanie, oprócz charakteru informacyjno-dyskusyjnego, miało również na celu przeprowadzenie szkolenia z zakresu postępowania w przypadkach przestępstw seksualnych wobec nieletnich.

Podczas licznych, wspólnotowych i indywidualnych dyskusji, poruszono oczywiście wiele spośród bieżących spraw dotyczących życia naszej Prowincji.

Pierwszemu dniowi spotkania (środa, 11.X) przewodził o. M. Kowalewski, Wikariusz Prowincjalny i Prefekt Apostolatu. Przedstawił on stan przygotowań do obchodów 25-lecia naszej Prowincji oraz poprowadził dyskusję wokół spraw z obchodami związanych. Drugi dzień (czwartek, 12.X) poświęcony był szkoleniu z postępowania w przypadkach przestępstw seksualnych wobec nieletnich. Szkolenie prowadzili zaproszeni Goście: Pan mec. Michał Kelm, który przedstawił to zagadnienie od strony prawnej; Pani Jolanta Zmarzlik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, terapeutka, zajmująca się diagnozą, interwencją i terapią dzieci i rodzin, w których występuje przemoc i wykorzystywanie seksualne oraz Ksiądz Wojciech Rzeszowski z Diecezji Gnieźnieńskiej, Dyrektor Centrum Ochrony Dziecka w Gnieźnie. Piątek (13.X) był dniem o charakterze informacyjnym, podczas którego poszczególni Prefekci przedstawili bieżącą działalność agend, za które są odpowiedzialni (wg kolejności: formacja i duchowość, ekonomia, apostolat, sekretariat); spostrzeżeniami na temat różnych bieżących kwestii dotyczących naszej Prowincji i całego Zgromadzenia podzielił się także Ojciec Prowincjał Piotr Bęza.

Uczestnicy spotkania każdego dnia zbierali się na wspólne Eucharystie i inne modlitwy. Był także czas na braterskie wieczory, podczas których dyskutowano na wiele – nie tylko dotyczących przewodniego tematu spotkania – spraw.

Za: klaretyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda