Home WiadomościZ kraju Kobylanka: Nowa saletyńska inicjatywa dla dzieci

Kobylanka: Nowa saletyńska inicjatywa dla dzieci

Redakcja

W Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic zakończyło się dzisiaj I Saletyńskie Spotkanie Dzieci pt. Wierzę w Ciebie Boże żywy. Prawie półtora tysiąca dzieci wraz ze swoimi opiekunami, księżmi i siostrami zakonnymi uczestniczyło od piątku po raz pierwszy w tym niezwykłym wydarzeniu wiary. Organizatorami Spotkania byli Misjonarze Saletyni.

Saletyńskie Spotkanie Dzieci to najnowsza inicjatywa misjonarzy saletynów. Impulsem do podjęcia decyzji o zainicjowaniu tego wydarzenia były rozmowy kustoszy sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance, bazyliki NMP z La Salette w Dębowcu i organizatorów MSSM w Dębowcu.

Zakończone Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance stało się okazją do ubogacenia ich wiary oraz pozwoliło im doświadczyć, że mogą ją przeżywać z rówieśnikami, z którymi tworzą nie tylko wspólnotę szkolną, lecz także żywą wspólnotę Kościoła.

Były to trzy dni wspólnej modlitwy, tańca i radości oraz ciekawych konferencji. W piątek rozpoczęcie odbyło się w Sanktuarium, gdzie uczestniczy usłyszeli krótką historię tego miejsca. A wieczorem dzieci uczestniczyły w nietypowej inscenizowanej drodze krzyżowej przygotowanej przez swoich rówieśników z Dębowca.

Sobota była dniem refleksji nad swoim życiem, dniem spowiedzi. Konferencję do południa wygłosił ks. Maciej Kucharzyk MS, organizator Międzynarodowych Saletyńskich Spotkań Młodych w Dębowcu. Mówił o Siewcy i ziarnie Słowa Bożego, o znaczeniu świadectwa i otwierania się na działanie Pana Boga w naszym życiu i dbaniu, by gleba naszego serca była zawsze otwarta na przyjęcia ziarna Bożej miłości. Po południu uczestnicy spotkania wysłuchali konferencji ks. Pawła Brysia MS z Warszawy, zakończonej rachunkiem sumienia. A następnie każdy mógł skorzystać ze spowiedzi z czystymi sercami uczestniczyć w Eucharystii. Wieczorem w programie Spotkania znalazła się „Niespodzianka ks. Jana”, czyli występ „Wodzirejów lednickich” z Brzeska.

W niedzielę gościem szczególnym spotkania był dobrze znany m.in. z telewizyjnego programu Ziarno, zawsze uśmiechnięty, śpiewający biskup od dzieci – Antoni Długosz z Częstochowy. W swojej homilii podczas Eucharystii mówił o rodzinie, o tym jak ważną rolę w każdym domu pełni i tata i mama. W przypadającym dzisiaj dniu ojca zachęcał wszystkich do okazania swoim rodzicielom znaków miłości i szacunku. Na zakończenie udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Ta nowa saletyńska inicjatywa została przyjęta przez uczestników z wielkim entuzjazmem, co daje nadzieję, że za rok znowu spotkamy się w Kobylance na II Saletyńskim Spotkaniu Dzieci. Zapraszamy na stronę www.dzieci.saletyni.pl oraz na profilu Facebooka.

ks. Piotr Szweda MS

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda