Home WiadomościZ kraju Kodeń: koniec zdjęć do „Błogosławionej winy”

Kodeń: koniec zdjęć do „Błogosławionej winy”

Redakcja

oblaci.plWczoraj, 14. września 2015 roku, o godz. 17:15, w kodeńskim kościele Świętego Ducha, zakończono kręcenie zdjęć do filmu „Błogosławiona wina’. Jego premiera odbędzie się 27. września br. w Białej Podlaskiej. Prace nad produkcją obrazu trwały 13 miesięcy.

Wyprodukowanie filmu jest efektem dużego wysiłku całej ekipy, która z wielką starannością podjęła się realizacji tego żmudnego zadania. Jedna ze scen, ukazująca Mikołaja Sapiehę z pochodnią, kręcona była w bazylice przez 4 godziny, zaś w filmie zajmie niecałe pół minuty.

Zapraszamy wszystkich do kin, by obejrzeć pierwszą, tak poważna produkcję o tym sanktuarium oblackim, które mimo upływu lat wciąż żyje i przyciąga niezliczone tłumy pielgrzymów.

Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej to renesansowy kościół z I poł. XVII w., wybudowany dzięki fundacji Mikołaja Sapiehy. W świątyni znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Gregoriańskiej. Obecnie to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce.

OMI/Kodeń

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda